Karácsony az uniós járványalapból költene az önkormányzatokra

A főpolgármester „helyi népszavazási forradalomról” álmodozik, és újra ígérgetni kezdett.

Magyar Nemzet
Forrás: mti2020. 10. 17. 14:53
Karácsony Gergely Budapest Főpolgármestere Gy Németh Erzsébet Budapest Főpolgármester helyettese Kerpel Froniusz Budapest Főpolgármester helyettese Biodom Sajtótájékozató. 20201008 Budapest Fotó Bach Máté Magyar Nemzet Fotó: Bach Máté
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Helyi népszavazásokat indítanának országszerte települések azért, hogy a koronavírus-járvány miatti uniós segélyalap legalább felét az önkormányzatok kaphassák meg – jelentette be több vidéki településvezetővel közösen Karácsony Gergely szombaton a Szabad városok közös kiállása elnevezésű rendezvényen, amelyet a főpolgármester Facebook-csatornáján közvetítettek. Karácsony tájékoztatása szerint a helyi testületek novemberben írhatnak ki népszavazásokat az uniós források „helyes felhasználásáról”, jövő tavasszal pedig – nagyjából egy időben – meg is tarthatják ezeket a referendumokat. Mint fogalmazott, „helyi népszavazási forradalommal” kívánják megmutatni, hogy a nép szava a legerősebb.

Karácsony Gergely a Szabad városok közös kiállása elnevezésű rendezvényen. Fotó: Facebook, képkivágás

Kiemelte, hogy a magyarországi települések bajban vannak, ezért nagy szükségük van az uniós segélyalap pénzére. A helyi polgármestereknél pedig senki nem tudja jobban, mire kell fordítani az európai támogatást – hangoztatta. Karácsony Gergely szerint a helyi népszavazási mozgalmuk nemcsak a koronavírus-járvány okozta válságból segíthet kiutat találni, hanem történelmi esélyt jelenthet egy olyan „új Magyarország” felépítésére, amely a jelenleginél sokkal igazságosabb, demokratikusabb és zöldebb.

A főpolgármester kifejtette, Magyarország 2500 milliárd forintos pluszforráshoz jut az unió segélyalapjából. Elmondta, hogy a kormánnyal ellentétben ők nem maguknak vagy a „haverjaiknak” szeretnének ebből a keretből forrást szerezni, hanem a budapestiek életminőségét javítanák különböző beruházásokkal. Példaként említette, hogy a főváros nagyobb mértékben kihasználná a geotermikus energiát a távfűtés fejlesztésére, lakossági energiahatékonysági programot indítanának, valamint korszerű közösségi közlekedési járműveket vásárolnának. Karácsony Gergely szólt arról is, hogy 36 európai nagyváros, köztük a visegrádi országok főpolgármesterei is szövetséget kötöttek azért, hogy az európai döntéshozókat rávegyék arra, az önkormányzatok több uniós forrásra pályázhassanak közvetlenül.

Ismert: a nyáron hiába fogadták el az EU költségvetését, nyoma sincs annak, hogy megvalósulna Karácsony Gergely ígérete, miszerint Budapest és más önkormányzatok közvetlenül juthatnának uniós forrásokhoz.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.