– A baloldal a bajban nem segítette az embereket, hanem tovább növelte a terheiket – emlékeztetett a Gyurcsány-kormány válságkezelésére Gelencsér Attila (Fidesz), aki felszólalásában hangsúlyozta, hogy a járvány harmadik hullámát sikerült letörni.
A képviselő emlékeztetett, hogy amíg a baloldali válságkezelés a megszorításokra és eladósításra épült, addig a Fidesz–KDNP más utat választott. Kiemelte, hogy a gazdaság fokozatos újraindítása további élénkülést hozhat a munkaerőpiacon.
A képviselő a saját választókerületében zajló fejlesztéseken keresztül szemléltette a kormány gazdaság-újraindítási programját: Kaposvár újraiparosítása több helyen zajlik. Nagy igény van az ipari parkokra, ezért újabb 170 hektáros ipari területet jelöltünk ki, amelyből tíz hektárra már jelezte igényét a Rheinmetall hadiipari gyár – mutatott rá a honatya. Gelencsér Attila kiemelte:
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel tegnap jelentették be a török Sisecam beruházását Kaposváron 73 milliárd forintos értékben, amelyből 12,5 milliárd forint támogatást biztosít a kormány, és 330 munkahelyet hoznak létre.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
A képviselő emlékeztetett: a magyar cukormanufaktúrát is a kormány segítségével fejlesztették, a Kométa pedig 1,4 milliárd forintos beruházásból 870 munkahely megtartását biztosította, illetve turisztikai fejlesztések is zajlanak a térségben. – Ezek a fejlesztések is példázzák, hogy a magyar kormány intézkedései eredményesek – tette hozzá.
Válaszában Tállai András (Fidesz) miniszterhelyettes emlékeztetett: a 2022-es költségvetés a gazdaság újraindításának költségvetése.
A kormány gazdaságpolitikája továbbra is a munkahelyek megőrzésére és új munkahelyek létrejöttének segítésére koncentrál, melyen túl a családok támogatása és a beruházások ösztönzése áll a középpontban.
A miniszterhelyettes hangsúlyozta, hogy a magyar hiány- és államadósságszint európai mércével is kedvező.
– A jövő évi költségvetésben a gazdasági újraindítási célok a meghatározók, amelyekre 7308 milliárd forint áll rendelkezésre. A járvány elleni védekezési alapban 3620 milliárd forint biztosítja az egészségügyi, és amennyiben szükséges a járványügyi kiadásokat – fejtette ki.
Mint emlékeztetett: a gazdaság-újraindítási akcióterv a modern Magyarország történetének legnagyobb gazdasági programja.