Karsay Ferenc: A helytörténeti gyűjtemény létrehozása régi adósságunk volt

Nagyon komoly eredménynek tartom, hogy az önkormányzat költségvetése a pandémia alatt is végig stabil, kiszámítható volt. Ennek eredménye, hogy egyetlen folyamatban lévő beruházást sem kellett megszakítanunk, elhalasztanunk. Erre jó példa ez az impozáns épületegyüttes, ahol most is állunk – mondta el ünnepi beszédében Karsay Ferenc, Budafok-Tétény polgármestere a Magdolna-udvar megnyitóján, amelynek hiánypótló helytörténeti gyűjteménye a kerület történetét, hagyományait, értékeit ismerteti meg.

2021. 06. 22. 18:25
Fotó: Bocskay, Zsolt
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A 2021-es év eddig elsősorban a világjárvány elleni küzdelemről szólt. Kevés időnk és energiánk maradt befogadni azokat a híreket, amelyek arról szólnak, hogy kerületünk folyamatosan szépül, fejlődik – mondta el nyitóbeszédében Karsay Ferenc, Budafok-Tétény polgármestere a Magdolna-udvar átadóünnepségén. A kiállítóterekből, belső udvarból és kiszolgálóhelyiségekből álló, többfunkciós közösségi tér létrehozását a Tarlós István vezette fővárosi önkormányzat által meghirdetett TÉR_KÖZ pályázat tette lehetővé. A teljes költségvetés csaknem négyszázmillió forintot tesz ki. A pályázaton kétszázmillió forintot nyert a XXII. kerület, a fennmaradó összeget pedig Budafok-Tétény önkormányzata saját forrásból biztosította.

Karsay Ferenc ünnepi beszédében kitért arra: nagyon komoly eredménynek tartja, hogy az önkormányzat költségvetése a pandémia alatt is végig stabil, kiszámítható volt. Ennek eredménye, hogy egyetlen folyamatban lévő beruházást sem kellett elhalasztani.

– Erre jó példa ez az impozáns épületegyüttes, ahol most is állunk. Már márciusban elkészült, de a hivatalos átadóval megvártuk azt az időpontot, amikor közösen ünnepelhetünk. Ma végre eljött ez a nap is, együtt örülhetünk kisvárosunk legújabb kulturális gyöngyszemének, a Magdolna-udvarnak, a közelgő kerület napján – mondta a polgármester, aki emlékeztetett: a Kossuth Lajos utca 24. az egykori községháza volt Budafokon. Az épületnek inkább eszmei, mint építészeti értékei voltak. Hosszú ideig keresték a legjobb funkciót, működött ott az intézmények gazdasági irodája, karbantartó üzem és Klebelsberg-központ is. A belváros egyik legizgalmasabb telkére végül az építészeti nívódíjas budafoki szomszédok piacának tervező csapata az Avant-Garde Építész Stúdió álmodta meg a most megvalósuló épületet Kertész András vezetésével.

– A Magdolna-udvar a kerület hiánypótló intézménye lesz. A Budafoki Helytörténeti Gyűjtemény létrehozása régi adósságunk volt. Most a valós és a virtuális térben is megvalósult, de közös felelősségünk, hogy folyamatosan élő, valódi találkozóhely legyen.

Hozzuk el családunkat, ismerőseinket, barátainkat és gazdagítsuk saját forrásainkból is a gyűjteményt! Ettől erősödik a kisvárosunkra olyannyira jellemző lokálpatriotizmus, így tudjuk megőrizni hagyományainkat – hívta fel a figyelmet Karsay Ferenc.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.