– Nem elsősorban a személyem érdekes, hanem az általam vezetett Medián. Olyan mértékű hitelrontásról van szó, amelyet aligha lehet válasz nélkül hagyni. Egyébként, ha nem lenne ennyire kártékony, nevetségesnek mondanám, hogy az ötvenes évek propagandafilmjeire hajazó „műalkotás” azzal próbálja dokumentumfilmként hitelesíteni magát, hogy létező személyekkel dúsítja fel a képtelen fikciót – nyilatkozta a HVG-nek az ElkXrtuk kapcsán Hann Endre, a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet ügyvezető igazgatója.
A Kontra.hu megjegyzi, hogy a film fő cselekményszála épp Hann Endre válságkezelő erőfeszítései mentén játszódik, ezért nehéz apró mellékszálként tekinteni a szerepvállalására. Mint írják, a filmben a Medián vezéréről mintázott karakter közvetlen, cselekvő bűntársa volt az MSZP-kormánynak, eszközt és tervet adva nekik arra, hogy a várható népharagot hogyan tereljék számukra kedvezőbb irányba.
A Medián (amelynek kutatási igazgatója Karácsony Gergely volt) a Gyurcsány-érában több mint 700 millió forint értékben kapott megbízást a Miniszterelnök Hivataltól, annak egyik legfontosabb tanácsadó és felméréseket végző partnereként. Ilyen minőségben, ekkora költségvetéssel – akár a filmben ábrázolthoz hasonló módon – a saját függetlenségének mítoszába kapaszkodó Hann Endre fontos támasza volt az MSZP belső körének
– írták. A Medián ügyvezető igazgatójának szavaira reagálva a Kontra.hu megjegyzi, 2005-ben épp Hann Endre csapata készített egy felmérést a Lázár János elleni lejárató kampány részeként.
Ebben többek között azt firtatták, elhiszi-e a választó, hogy Lázár veri a feleségét és agresszívan bánik munkatársaival.
Borítókép: ATV