A nyomozási bíró hétfőn 30 napra letartóztatta D. Alexet, akit több emberen, aljas indokból elkövetett emberölés felbujtásával, Döcher György és bolgár testőre megöletésével gyanúsít megalapozottan a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI).
A bíró elutasította D. védőjének hetvenmillió forintos óvadékra vonatkozó indítványát, és az ügyészséggel egyetértve hozta meg az ítéletét.
Tartani lehet attól, hogy D. Alex befolyásolná a tanúkat, akadályozná a nyomozást, illetve hogy az eljárás elől elszökne vagy elrejtőzne.

Mint azt megírtuk,
D. Alexet pénteken a Pasaréti téri bisztróban fogta el a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egysége az NNI nyomozói és a térség zárását biztosító rendőrök közreműködésével. A gyanúsítottat Turek néven ismerik a magyar és a szlovák éjszakai életben, az 1990-es években rettegték a nevét.
Eredeti neve H. Sándor, ám egy ingatlanvállalkozásba kezdve nevet változtatott.

Hétfőn Opauszki András, az NNI megbízott igazgatója számolt be az 1999. február 2-án saját éttermében agyonlőtt Döcher György és a szintén megölt bolgár testőre ügyéről. A beszámolóból kiderült,
Turek elfogásának napján Németországban a német hatóságok elfogták a szlovák állampolgárságú Bodoky Károlyt.

Korábbi szlovák rendőri forrásokra támaszkodó sajtóértesülések szerint Turek és Bodoky is a hírhedt csallóközi Sátor klánnal működtek együtt. Turek barátságba is keveredett Sátor Lajossal. Bodokyt nemzetközi körözés alapján azért fogták most el, mivel a megalapozott gyanú szerint ő volt a lövész Döcher éttermében, azaz ő lőtte agyon a Csontkezűként rettegett Döchert és bolgár testőrét. A célpont egyértelműen Döcher volt. A merényletben biztosítóként részt vett Szamaránszky Árpád is, a Sátor klán tagja. Ő egyébként halott, 2005-ben autóbalesetben hunyt el.
A szlovák rendőrség szerint Szamaránszky volt az, aki 1999 márciusában Dunaszerdahelyen, a Fontana bár földszintjén fegyverrel sakkban tartotta a jelenlévőket, míg odafent több tanú szerint is Bodoky és Turek 113 lövéssel megölte Sátor Lajos ellenlábasát, Pápay Tibort és kilenc vezető emberét, ezzel gyakorlatilag megsemmisítve az addig a Csallóközben uralkodó Pápay klánt. Mindhárom gyanúsított vizsgálati fogságban is volt a gyanúsítás miatt, ám végül ki kellett engedni őket.
– Az elmúlt évek során a szlovák NAKA és a magyar NNI között egy jó munkakapcsolat alakult ki, amely az 1990-es évek leszámolás jellegű ügyeinek felderítésében csúcsosodott ki. Ez a közös munka több ügynek a megoldását eredményezte mindkét oldalon, és gyakorlatilag ez az együttműködés hozta meg az előrelépést a jelenlegi ügyben is” – emelte ki az alezredes a két ország nyomozószerveinek közös munkáját, majd ismertette a Döcher-ügyet.
Döcher György, ismertebb nevén Csontkezű, valamint Haris Sándor, alias Turek 1990-ben ismerkedtek össze, közeli barátságot ápoltak, és több bűncselekményt is közösen követtek el. Döcher 1998 szeptemberében több bűntény, köztük zsarolás miatt kapott letöltendő börtönbüntetést, ám a börtönben sem kellett túlságosan bezárva éreznie magát. 1998 novemberében betegségére hivatkozva kért és kapott kedvezményeket. A kedvezmények közé tartozott, hogy minden reggel 7:30-tól este 19:30-ig külső munkahelyre távozhatott el a börtönből. A külső munkahely pedig gyakorlatilag a saját vendéglátóhelye volt Budapest XV. kerületében.