aróth Gáspár felidézte: mindig Közép- és Kelet-Európa jelentette Németország fejlődésének a hátterét a nyersanyag, az ember és a tudományos innováció terén is, azonban Berlin az utóbbi időben a nyugati, gyarmatosító hatalmak politikáját veszi át, párhuzamosan feladva több évszázados partnerségi politikáját térségünkkel. – Európán belül hibrid hadműveletek zajlanak Közép-Európa koherens- és munkalapú társadalmai és a migrációt elutasító elutasító kormányai ellen. A szuverenista politika, amelyet a magyar kormány folytat, szúrja azoknak a nagyhatalmaknak a szemét, amelyek csak profitforrásként tekint ezekre az országokra – fogalmazott a kormánybiztos, aki szerint kérdés, hogy hol van a határ a beavatkozásban, amely már túl megy a jogállamiságon, az írott és íratlan nemzetközi jogon, a diplomáciai szabályokon és a jóérzésen. Maróth szerint a kérdés az, hogy az említett hálózati csoportok miként állnak be ezen nemzetközi erőtérbe, vagy állnak ellen neki.
Arról is beszélt, hogy a magyar kormányt folyamatosan oroszpártisággal vádló Gyurcsány Ferenc többször is járt Putyinnál, sőt miniszterelnökként meghívták az orosz vezető dácsájába is, ahová például Orbán Viktort soha. – Olyannyira erős volt ez a barátság, hogy az EU új stratégiai gázrendszerének a terveit az arról való megegyezés után, azt hiszem 24 órával később, Gyurcsány saját maga mondta el Putyinnak, aki ezt követően a témában nemzetközi sajtótájékoztatót tartott – idézte fel Maróth Gáspár, majd hozzátette: ma Gyurcsány megkérdőjelezhetetlenül a Nyugat szövetségese, így állítja be magát, és minden Magyarországgal szembeni nyugati elképzelést, beavatkozást támogat.
– Az elmúlt 300-400 évben a magyar történelemnek van egy olyan rétege, amelyik nem bízik abban, hogy őt szeretik a magyar emberek, alkalmasnak tartják arra, hogy az országot vezesse, ezért a saját stratégiáját abban látja, hogy mindig kell egy erős nagykutya külföldről, aki őt pozícióba helyezi. Mi ezzel szemben azt hangsúlyozzuk, hogy a magyar szuverenista politika nem hagyhatja figyelmen kívül a térség nagyhatalmait – Németországot, Oroszországot, Törökországot. Mindenki más ezután jön. Történelmi tapasztalat, hogy a nagyhatalmak mindig az ő érdekeiket kiszolgáló hűbéres vezetést akartak helyezni az ország élére – fogalmazott.
Borítókép: A kormánybiztos szerint van egy réteg, amelyik mindig külföldi segítséggel akar hatalomra jutni
(Fotó: Teknős Miklós)