– Soros György szervezetei foglyul ejtették az Európa Tanácsot és annak szerveit
– hangsúlyozta hétfőn Újpesten Zsigmond Barna Pál, a Fidesz országgyűlési képviselője, az Európa Tanács parlamenti közgyűlésének tagja. A kormánypárti politikus szerint ki kell szabadítani a Soros-féle szervezetek ölelő karjaiból az európai emberijog-védelmet.
Biztató jel lehet a jobboldal számára, hogy nemrégiben az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB), amely szintén az Európa Tanács intézménye, módosította összeférhetetlenségi szabályait. – Hatalmas a harc a politika és a civil szervezetek szintjén, és
noha a közelmúltban csatát nyertünk, a háború még hátravan, és nagyon sok fronton támadják Magyarországot ezek a Soros-féle szervezetek
– kommentálta a fejleményeket Zsigmond Barna Pál, aki egyik kezdeményezője volt annak a jelentésnek, amelynek alapján az EJEB végül lépett.
Hangsúlyozta: a kifogásolt esetekkel az egész európai jogrendet éri támadás, hiszen a Soros György által finanszírozott civil szervezetek révén egy szélsőséges individualista megközelítést hoznak be erre a területre.
Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság egykori elnöke, az Emberi Méltóság Tanácsának jelenlegi elnöke arról beszélt, hogy az Emberi Jogok Európai Bíróságának legfőbb feladata, hogy felügyelje, az Európa Tanács 47 tagállamának bíróságai a tisztességes eljárás szabályainak megfelelően járnak-e el.
Jelezte, hogy a mostani módosító döntést egy tudományos kutatás is megelőzte, melynek eredményei azt mutatják,
az elmúlt évtizedben az EJEB mintegy száz bírája közül 22 érkezett a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványhoz tartozó szervezetektől.
A jogász elmondta, a bírák által korábban képviselt szervezetek így sorra nyerték meg az eljárásokat, miközben a nem kebelbéliek rendszeresen vesztesek lettek. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a mások mellett Zsigmond Barna Pál kezdeményezésére indított eljárás végén az EJEB módosította delegálási és összeférhetetlenségi szabályait, célul tűzve ki a kezdeményezők által kifogásolt összefonódások megszüntetését.
Ennek eredményeként az áprilisi választáson már nem kerültek a Soros-szervezetekhez kötődés miatt kifogásolható bírók a testületbe.