„Az ellenzék egyik legaktívabb, legelszántabb, legnépszerűbb és hiteles tagja távozhat a parlamentből” – vetítette előre Hadházy arra az esetre, ha ezt a javaslatát nem fogadnák meg a baloldali pártok.
Mint írta, Szél kiesése egyébként az ellenzéki pártok rossz döntéseinek a következménye, szerinte ugyanis a budakeszi központú körzet billegőnek számított, jóllehet az előzetes felmérések és becslések alapján inkább biztos ellenzéki körzetként tartották számon, ahol az egykori LMP-s miniszterelnök-jelölt már 2018-ban, baloldali összefogás nélkül is majdnem nyert, háromszáz szavazattal maradt alul akkori fideszes ellenfelével szemben.
Hadházy Ákos logikája szerint azért érdemelné meg Szél Bernadett a listás helyet, mert nagyon sokan szavaztak rá a baloldali előválasztáson, a baloldali közös lista összetételét azonban nem befolyásolhatták a szimpatizánsok. Szélt egyébként tízezren támogatták az előválasztáson,
az országgyűlési voksolásokon pedig négy évvel ezelőtti eredményén javítva, 33 ezer szavazatot gyűjtött be. A körzet mostani jobboldali jelöltje, Menczer Tamás azonban 34 ezer voksot kapott, így megnyerve a körzetet és az egyéni mandátumot.
„Számomra különösen fájó Bernadett kiesése, mert sok fontos csatát vívtunk meg együtt” – érvel tovább védence mellett Hadházy Ákos, aki bejegyzése vége felé arra jut, hogy valójában azért lenne jó, ha Szél mégis bekerülne az új Országgyűlésbe is, mert
az egyike volt azoknak, akik megértették, hogy a képviselői mandátumot mire és hogyan lehet, illetve érdemes használni a parlamenten kívül is.