Fűrész Tünde a szerzőknek és szerkesztőnek köszönetet mondva kiemelte: a Család – gyermek – jövő című kötet célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a család fontosságára. Fűrész Tünde emlékeztetett, a KINCS-nek megalakulása óta célja, hogy hídszerepet töltsön be a tudomány és a politikai döntéshozatal között.
A kötet fő mondanivalója megegyezik a kormányzati családpolitika főüzenetével, amely szerint ha vannak családok, lesznek gyermekek és lesz jövőnk is – fogalmazott a KINCS elnöke, hozzátéve, hogy a válságok korában a család védelmet nyújtó igazodási pont.
Aczél Petra, a KINCS Családtudományi Szakmai Kollégium elnöke, a kötet szerkesztője arról beszélt, hogy a könyv mindenkinek érdekes lehet, akit érdekel a család témája.
A kötet tíz tanulmányt tartalmaz – ismertette –, amelyek jobbára friss kutatási eredményeket jelenítenek meg, a többi között a néprajz és kulturális antropológia, a szociológia, a neveléstudomány, a jog, a történelem diszciplínáiból.
A szerzők hét magyar egyetem oktatói közül kerültek ki, továbbá együttműködtek mások mellett a KSH-val, a Nemzetstratégiai Kutatóintézettel és a Mathias Corvinus Collegiummal is – jelezte.
A 270 oldalas tanulmánykötetben 21 szerző tíz tanulmánya szerepel a társadalom és család, a gyermekvállalás, gyermeknevelés és párkapcsolat témakörében. A kötet megvásárolható a KINCS elektronikus könyvesboltjában.
Borítókép: Fűrész Tünde, a KINCS elnöke (Fotó: KINCS)