– Európában már évek óta Magyarországon a legkedvezőbbek a rezsiárak – jelezte Németh Szilárd a napirend előtti felszólalásában, az EUROSTAT adataira hivatkozva. A Fidesz országgyűlési képviselője hozzátette: nem tudjuk teljesen kivonni magunkat az elhibázott brüsszeli szankciós politika következményei alól.
– A kormány a háborús veszélyhelyzetben az emberek védelmére és biztonságára koncentrál. Az árstopok nélkül hat-hét százalékkal nagyobb lenne az infláció hazánkban
– húzta alá. Mint a képviselő emlékeztetett, a rezsicsökkentés megtartásáért kemény kell küzdeni, ezért hozták létre a rezsivédelmi alapot.
– Jövőre 670 milliárd befizetését várjuk el azoktól az ágazatoktól, amelyek a háború következtében extraprofitot zsebeltek be – húzta alá a Fidesz politikusa. Németh Szilárd közölte, hogy az extraprofitadót a vállalatok nem háríthatják át a fogyasztókra.
– Ezt még a Ryanairnek is tudomásul kell vennie. Magyarországon senki nem vonhatja ki magát a magyar szabályozás alól
– jelezte a képviselő. A Fidesz politikusa a hazai baloldalról szólva leszögezte: éppen azok támadják a rezsicsökkentést, akik 2002 2010 között elszabadították az energiaárakat.
– A rezsicsökkentés fenntartása nemzeti érdek, ezért minden baloldali és brüsszeli támadással meg fogunk küzdeni, hogy megvédjük a magyar családokat
– zárta a felszólalását Németh Szilárd.
Koncz Zsófia, a Technológiai és Ipari minisztérium államtitkára közölte: a kormány amellett döntött, hogy a lakosság számára fenntartják a rezsicsökkentést, továbbá százezer kisvállalkozásnak is biztosítják a lehetőséget.
– Ha megszűnnének a hatósági szabályozások, az áram ára háromszorosára, míg a földgázé öt és félszeresére emelkedne – hívta fel a figyelmet az államtitkár. Mint mondta, a háború és a szankciók egekbe emelték az árakat, a kormánynak ebben a rendkívüli helyzetben kellett döntést hoznia arról, hogy bevezetik a négy árstopot.
Borítókép: Németh Szilárd (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)