– Hatalmas baj van, óriási krízis felé haladunk, és egyre inkább terhesebbé válik az energiaválság, az élelmiszerválság és az infláció – hangoztatta napirend előtti felszólalásában Toroczkai László. A Mi Hazánk Mozgalom frakcióvezetője szerint ennek oka egyrészt a kormány elhibázott gazdaságpolitikája, másrészt azok a brüsszeli bürokraták, akik azoknak a globális nagyvállalatoknak a tenyeréből falatoznak, amelyek részben haszonélvezői a jelenleg tartó, rendkívül káros gazdasági folyamatoknak. Toroczkai úgy vélte: a kormány hibája a korrupció, és hogy a megkapott uniós forrásokat nem a nemzetgazdaság megerősítésére, hanem fölösleges beruházásokra fordította. Elismerte ugyanakkor, hogy az EU zsarolja Magyarországot, amikor neki járó pénzeket tart vissza csak azért, mert hazánk nem csatlakozik a genderpolitikához, akár mindenféle európai életellenes ideológiához, amelyet valamiért mindennél fontosabbnak tartanak Brüsszelben.
Toroczkai arra várt választ, hogy a kormány milyen engedményeket akar tenni Brüsszelnek, és mit keresett a Magyar Honvédség parancsnoka, Ruszin-Szendi Romulusz titokban Ukrajnában.
Válaszában Tállai András leszögezte, hogy Brüsszel zsarolása és a hadseregparancsnok háborús tájékozódása nem függ össze, azokból következtetéseket levonni nem vezet igazságra. Az államtitkár szerint aligha lehet elhibázott gazdaságpolitikáról beszélni, hiszen Magyarországnak a beruházások ösztönzése révén sikerült a Covid előtti foglalkoztatottsági szintet megőriznie, illetve 27 százalékos beruházási növekményt mutatott föl. Emellett az Európai Unióban a gazdasági növekedésünk kiemelkedő volt, hiszen Magyarország 2021-ben, a Covid-járvány végére 7,1 százalékos növekedést ért el – tette hozzá Tállai, aki vitatta a korrupciós vádakat.
Kérdezem én önt, ha ez igaz lenne, akkor hogyan tudna teljesíteni a gazdaság, hogyan létezhetne az, hogy ellenben más európai uniós országokkal, a foglalkoztatottak száma még a legnehezebb időkben sem csökkent Magyarországon? Hogyan létezne az, hogy a hitelminősítő intézetek a Covid-járvány idején felminősítették Magyarországot? Hogyan létezne az, hogy a járvány idején nem csökkent az emberek jövedelme, sőt reál jövedelemnövekményt lehetett kimutatni, és nem csökkent a nyugdíjaknak a vásárlóértéke sem?
– sorolta az államtitkár.
Kijelentette: a magyar kormány megteszi, ami a legfontosabb, meg kell védeni az országot, meg kell védeni a családokat, a nyugdíjasokat.