Legyen öröm az iskolakezdés! címmel idén is országos gyűjtőakciót hirdetett a Katolikus Karitász, hogy a nehéz helyzetbe kerülő családok gyermekeinek iskolakezdéséhez járuljon hozzá. A Katolikus Karitász országos igazgatójának tájékoztatása szerint augusztus végén és szeptember elején tizenhat egyházmegyében és több mint nyolcszáz településen fogják szétosztani az iskolakezdéshez szükséges eszközöket. Écsy Gábor ugyanakkor kiemelte azt is, hogy az ország legnagyobb iskolakezdési segélyprogramjának keretében
a karitatív szervezet ezúttal háromszáz ukrajnai menekült gyermekek beiskolázását is támogatja, akik idén szeptembertől a magyar oktatási intézményekben kezdik meg a tanévet.
Mint mondta, a szervezet akcióját szeptember közepéig a 1356-os adományvonal hívásával és online adományozással is lehet segíteni. A menekült gyermekek részére elkészített iskolatáskák átadásában a karitatív szervezet új jószolgálati nagykövete, Herczegh Anita is segített, aki a Katolikus Karitász budapesti központjában megrendezett eseményen vette át a megbízólevelét. A karitatív szervezetnek hosszú évekig Mádl Dalma volt a jószolgálati nagykövete, halála után pedig a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Áder János volt köztársasági elnök feleségét, a Regőczi Alapítvány kuratóriumi elnökét, Herczegh Anitát kérte fel, aki elsőre igent mondott a feladatra. Herczegh Anita megtiszteltetésnek nevezte, hogy Mádl Dalma örökébe léphet, majd megjegyezte azt is: ez immár a második alkalom, hogy Mádl Dalma utóda lehet. Mint fogalmazott,
a nagykövetek általában egy nemzetet, egy országot képviselnek. A jószolgálati nagykövet azonban egy olyan országot képvisel, ami nincs rajta a térképen. Ez a szeretet, a szolidaritás és az egymásra odafigyelés országa, amit leginkább az Úr Jézustól tanult imádságunkban nevezünk meg.
A Katolikus Karitász egyébként már fél éve, az orosz-ukrán háború kitörésétől kezdve segíti az érintetteket. A karitatív szervezet a határnál, a barabási bázison augusztus közepéig közel 13 ezer, a BOK-csarnokban pedig nyolcezer menekültről gondoskodott. A karitász emellett integrációs központot nyitott Budapesten, hogy az Ukrajnából érkezett és hosszú távon Magyarországon maradó menekültek beilleszkedését megkönnyítése. A központban több mint 560 család kapott már a hosszútávú magyarországi tartózkodásához segítséget.