Hangsúlyozta,
az államnak meg kell oldania a nyugdíj és az egészségügyi ellátás kérdését, és a kormány fontos célkitűzése a felmenők segítése, mert ők építették fel egy teljes élet munkájával a jelenünket. Elmondta, a kabinet számos intézkedéssel és kezdeményezéssel támogatja az idősek egészségének megőrzését, és azt, hogy aktívan tölthessék mindennapjaikat.
Az idősek támogatásának formái közt említette az önkormányzatok díjjal ösztönzését annak érdekében, hogy javítsák az idősek életminőségét, kitüntetve már 134 önkormányzatot. Az államtitkár példaként hozta fel a 2017-ben létrejött Országos Gyalogló Idősek Klubhálózatát, amelynek már kis híján 120 szervezete működik hazánkban, és az idősek aktivitását segíti. Hozzátette, egyedi támogatással többek között civil szervezetek olyan programja mellé is odaálltak, amellyel segítik az idősök testmozgásának és szellemi aktivitásának ösztönzését, a demenciával élők és a róluk gondoskodók mindennapjait , valamint a betegség társadalmi szintű ismertségének javítását, különböző szolgáltatások fejlesztését és az idősekkel kapcsolatos kutatások elvégzését, konferenciák megszervezését.
Kifejezte meggyőződését, hogy az idős ember a családban nem teher, nagy szükség van rá a 21. században, mert „tanulni szeretnénk a felmenőinktől”.
Igényüket a jól megérdemelt pihenésre jogosnak nevezte, ami szerinte az állam és a magyar családok közös feladata. Hornung Ágnes az érdeklődök figyelmébe ajánlotta az intézet által kiadott új könyvet, aminek a témája a geriátria, vagyis az idősek betegségeinek megelőzése és kezelése, a KINCS további tevékenységéhez pedig sok sikert, kitartást és hitet kívánt.
Fűrész Tünde, a KINCS elnöke hangsúlyozta, az idősek meghatározó és pótolhatatlan tagjai a családoknak, mert értéket és ajándékot jelentenek a társadalom és a család számára is. Megjegyezte, az idős szülők segíteni akarása és bölcsessége a társadalom nagy kincse. Úgy vélte,
számítani lehet rájuk társadalmi és családi vonatkozásban, mert nagy szerepet vállalnak a gyermekek nevelésében.
Szerinte a család is erőforrás az időseknek és szervezetével a szemléletmódban történő változást akarják elősegíteni. „A nemzet jövőjét a fiatalok és az idősek együtt szövik, így együtt vagyunk család” – jelentette ki.