Felesleges PR-fogásokra szórják a pénzt Karácsonyék

Bár folyamatosan csőddel riogat Karácsony Gergely, arra mégis volt pénze a városvezetésnek, hogy az Ámon Adához, a főpolgármester energia- és klímapolitikai szakemberéhez köthető „közös gondolkodást” megtartsák, köztük legutóbb a hétvégén megrendezett Lélegezz fel, Budapest! elnevezésű közösségi gyűlést.

2022. 09. 15. 16:16
Karácsony Gergely; Komáromi Zoltán; Andor László; Wittinghoff Tamás; Mellár Tamás; Daróczi Gábor; Hegyesiné Orsós Éva; Ámon Ada
Budapest, 2018. március 11. Ámon Ada, az Energiaklub igazgatója Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere, Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje, Andor László közgazdász, volt EU-biztos, Mellár Tamás közgazdász, Hegyesiné Orsós Éva, Daróczi Gábor és Komáromi Zoltán (b-j) az MSZP-Párbeszéd árnyékkormánya tagjainak bemutatóján a fővárosi Loffice Cloud rendezvényterében 2018. március 11-én. Komáromi Zoltánt az egészségügyi, Daróczi Gábort az oktatási, Hegyesiné Orsós Évát a szociális, Mellár Tamást a pénzügyi, Andor Lászlót a foglalkoztatásügyi, Ámon Adát a környezetügyi, Wittinghof Tamást pedig az önkormányzati ügyekért felelős tárca miniszter-várományosaként mutatták be. MTI Fotó: Balogh Zoltán Fotó: Balogh Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rengeteg dolgunk van Budapesten a levegőminőség javításával

– írta a főpolgármester a Facebook-bejegyzésében a hétvégén. Hozzátette: az is fontos számukra, hogy ne döntsenek a budapestiek életét közvetlenül érintő kérdésekről a budapestiek bevonása nélkül. „Éppen ezért hívtunk meg tízezer fővárosit a közösségi gyűlésre, a jelentkezők közül pedig életkorra, nemre, iskolai végzettségre és lakóhelyre tekintve reprezentatív csoportokat állítottunk össze” – emelte ki Karácsony Gergely. Tájékoztatása szerint a résztvevők előadásokat hallgattak meg, majd megvitatták azokat, és javaslatokat tehettek, hogy a városvezetés milyen módon csökkentse a légszennyezettséget Budapesten. Ugyanakkor a fővárosnak nem a hétvégi esemény volt az első ilyen jellegű gyűlése. Két évvel ezelőtt, szeptemberben tartották meg az első, a fentihez hasonló eseményt: akkor a klímaváltozás kihívásairól kérdezték a résztvevőket. Előzetesen tízezer véletlenszerűen kiválasztott budapestinek küldtek meghívót a közösségi gyűlésre. A meghívóra válaszoló több száz budapesti közül ötven főt választottak ki, és a résztvevők szakértők segítségével beszélgettek arról, hogy hogyan mérsékeljék a klímaváltozás folyamatát, hogyan lehet a város élhetőbb a budapestiek számára. Nem mellékes körülmény, hogy ezek az események Ámon Adához, a főpolgármester energia- és klímapolitikai szakemberéhez köthetők. Egyelőre nem látható, hogy az itt felvetett ötleteket mennyiben használta fel a főpolgármester a klímastratégiájában. 

 A Fidesz–KDNP fővárosi képviselőcsoportja lapunk megkeresésére kifejtette: nem ez az első eset, hogy Karácsony Gergely és a baloldali városvezetés felesleges dolgokra szórja a pénzt, miközben kivéreztetés, csődközeli helyzet miatt siránkoznak. 

Milliók, milliárdok folytak el a szakmaiatlan munka miatt kapott büntetésekre, érzékenyítő plakátkampányokra, felesleges PR-fogásokra, és folynak el hónapról hónapra levitézlett baloldali pártkatonák »tanácsadói« fizetéseire

– emelte ki a képviselőcsoport. Hangsúlyozták, hogy Karácsony klímavédelmi terve is üres kampányígéret maradt, amiből hiányzik a valódi tartalom. Szerintük ami megvalósul, az is csak késve, csökkent mértékben sikerül. Kiemelték: sem a köztisztaság, sem a levegőtisztaság, sem a zöldfelületek növelése, megvédése terén nem tud valódi eredményt felmutatni a városvezetés, ahogy nem valósult meg a fenntartható, a Dunából történő vagy mélykutas öntözés megoldása sem. Hozzátették: ezekről mélyen hallgat a főpolgármester az egyébként olyan aktív közösségimédia-oldalán... –A főváros jelenlegi vezetése nem tett semmiféle intézkedést a „klímavészhelyzetben”, hacsak azt nem tekintjük intézkedésnek, hogy tanácsokat adott a közösségi médiában a spórolásra vonatkozóan – reagált korábban lapunknak a főpolgármester klímavédelmi akcióterveire Szentgyörgyvölgyi Péter, az V. kerület polgármestere. Wintermantel Zsolt, a Fidesz–KDNP fővárosi frakcióvezetője korábban úgy fogalmazott: – Az a baj, hogy a tartalom mindig kevés, és az a pici tartalom sem készül el határidőre.

Ámon Ada, aki Karácsony Gergely klímaügyi főtanácsadója, egyébként előszeretettel ad tanácsokat különböző, a főváros által rendezett eseményeken. Az sem mellékes körülmény, hogy az ellenzékhez köthető Egyensúly Intézet nyáron kiadott egy tanulmányt, melyben a környezetvédelemre hivatkozva tettek javaslatokat, amelyek alapján többek között kivezetnék a főzési célú lakossági gázhasználatot, emelnék a parkolási díjakat, drágítanák az üzemanyagot, korlátoznák az autópályákon a sebességet és kitiltanák a belvárosból az autókat. A Híradó.hu kiemelte, hogy a tanulmányban szakmai segítséget nyújtott Ámon Ada is. Hozzáteszi a portál, hogy a főtanácsadó vezette Energiaklub 2015-ben és 2016-ban összesen 145 ezer dollár, mintegy 37 és fél millió forint támogatásban részesült Soros György Nyílt Társadalom Alapítványok hálózatától.

 

Borítókép: Ámon Ada, az Energiaklub igazgatója, Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere, Karácsony Gergely, az MSZP–Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje, Andor László közgazdász, volt EU-biztos, Mellár Tamás közgazdász, Hegyesiné Orsós Éva, Daróczi Gábor és Komáromi Zoltán (b–j) az MSZP–Párbeszéd árnyékkormánya tagjainak bemutatóján a fővárosi Loffice Cloud rendezvényterében 2018. március 11-én (Fotó: MTI/ Balogh Zoltán)

 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.