A Magyar Királyság vezetőinek az 1920-as évek elején – az első világháborús vereséget, valamint az országcsonkítást követően – nem könnyű feladatot kellett megoldaniuk. Magyarországot vissza kellett juttatni a nemzetközi színtérre, képletesen értve: vissza kellett helyezni a térképre.
1918. január 8-án Wilson az amerikai kongresszus előtt tette nyilvánossá híres 14 pontját. Az utolsó pontban beszélt arról, hogy
Különleges szerződésekkel meg kell alakítani a nemzetek általános szövetségét avégből, hogy a nagy és a kis államok politikai függetlensége és területi sérthetetlensége kölcsönös garanciákkal biztosítva legyen.
Lényegében ekkor fogalmazódott meg a Nemzetek Szövetsége létrehozásának gondolata, mely hivatalosan 1919. június 28-án alakult meg. Woodrow Wilson elgondolásától eltérően nem minden országot kezeltek egyenrangúként, az alapítók (27 ország) a győztes antanthatalmak és szövetségeseik közül kerültek ki. A semlegesnek tekintett országok a megalapítást követően rögtön, mindenféle elvárás nélkül léptek be (13 ország), míg a vesztes országok felvételi kérelmet kellett benyújtsanak, és különböző kritériumoknak kellett eleget tegyenek. Összességében arról volt szó, hogy csak azokat az államokat lehet felvenni, akik a békeszerződésben foglaltaknak teljes mértékben eleget tesznek.