Beneda Attila: Erős családokból épülhet erős nemzet

A test és a lélek együttműködésének fontosságát hangsúlyozta Beneda Attila családügyekért felelős helyettes államtitkár a lelki egészség világnapja alkalmából rendezett műhely-konferencián, amelyen a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért A magyarok közérzete az elmúlt két évben című kutatását mutatták be.

2022. 10. 11. 11:49
Beneda Attila
20210520 INDA program, konferencia a demenciáról, Szent István Művelődési Ház, Székesfehérvár. A képen: Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár.Fotó: Pesti Tamás PT Fejér Megyei Hírlap Fotó: Pesti Tamás/Fejér Megyei Hírlap
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Beneda Attila kifejtette, a testet lehet értelem által befolyásolni, a lelket azonban nem. Mint mondta, éppen ezért kiemelkedő a jelentősége annak az attitűdnek, amire Magyarországon nagy szükség van, vagyis mosollyal tekinteni egymásra és a világra.

A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy a lelki egészség aspektusai személyekre, közösségekre és a nemzetre nézve is vizsgálhatók. 

Magyarország korábban a depresszió, az öngyilkosság nemzete volt, az egyénnek, a családnak, a közösségnek nagy szerepe van abban, hogyan pozitív irányba mozdulhassunk előre

– fogalmazott. Hangsúlyozta, hosszú még az út, amely oda vezethet, hogy lelkében, szellemében és testében is megerősödött, a kihívásokra pozitív válaszokat adni képes társadalom legyünk. Beneda Attila elmondta, azok a negatív tendenciák, amelyek uralták nemzetünket, felerősítik a pszichoszomatikus betegségek kialakulását és előfordulását, nagyon sokszor éppen a testi tünetek jelzik a lelki egyensúlytalanságot. 

 

Ép testben ép lélek, fontos, hogy tegyünk ennek érdekében

 

– jelentette ki. A helyettes államtitkár szerint amennyiben a testünket kellően karbantartjuk, akkor a belső energiák és a hormonok a lélekre is visszahatnak. 

– Nehéz időszakban vagyunk, bár a koronavírust, úgy tűnik, hogy legyőztük, de jött a háború, ezt a szorongást pedig oldani kell a társadalomban, különben a problémák még nagyobbnak tűnnek és még inkább lehúznak minket – véli Beneda Attila, aki szerint éppen ezért kiemelkedően fontos, hogy legyenek szakszerű, mélyreható és hosszú távú kutatások, amelyek egyrészt a társadalom lelkiállapotának változását figyelik, másrészt a kormányzati döntéseket is vissza tudják igazolni. 

Egyértelműen látszik, hogy a családban élők boldogságszintje nagyobb, a betegségekkel való megküzdésük hatékonyabb – hívta fel a figyelmet a helyettes államtitkár. Hangsúlyozta: az ember a barátait megválogathatja, a rokonait azonban „kapja”.

 

Legyen az a szándék és akarat, hogy a család összetartása és ereje mindent írjon felül, mindenen emelkedjen felül, hiszen ez visszahat az egyéni egészségre és az egyén egészsége határozza meg a nemzet egészségét is

 

–nyomatékosította.

Beneda Attila végezetül arra is kitért, hogy a kormányzat tudja, hogy erős családokból épülhet fel az erős nemzet, ezért a kormányzat igyekszik biztosítani a kereteket az egyének és főként a nők kiteljesedéséhez. Mint fogalmazott, az ő stabilitásuk nemcsak szűk családjukra, de az egész társadalomra visszahat. Beszéde végén a helyettes államtitkár a 2010 óta fontosabb családügyi intézkedések között említette a gyed extrát, a nők 40 elnevezésű nyugdíjbavonulási kedvezményt és a családi otthonteremtési kedvezményt is. 

 

A lelket kell meggyógyítani ahhoz, hogy a sejtek egészségesek legyenek 

 

– zárta mondandóját Beneda Attila egy Wass Albert idézettel.

Borítókép: Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár (Fotó: Pesti Tamás/Fejér Megyei Hírlap)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.