– Meglehetősen átlátszó a főváros magyarázata, miszerint a spórolás indokolja a fogaskerekű leállítását – nyilatkozta a Magyar Nemzet megkeresésére Fonti Krisztina, a XII. kerületi Hegyvidéki Önkormányzat alpolgármestere. Kiemelte, hogy a főváros a várt, mintegy 120 millió forintos megtakarításnál sokkal több pénzt költ például jubileumi rózsakert kialakítására, a Budapest Brand politikai marketingirodára vagy a főváros brüsszeli irodájára. – Ha ezekre van pénz, akkor furcsállom, hogy miért kell ennek töredékéért feláldozni a fogaskerekűt – hangsúlyozta.
Mint arról beszámoltunk, civilek petíciót kezdeményeztek a fogaskerekű megmentéséért, miután a Budapesti Közlekedési Központ bejelentette: az alacsony kihasználtság és a megemelkedett energiaárak miatt a fővárossal úgy döntöttek, hogy a téli időszakban nem üzemel majd a fogaskerekű.
Nem kizárt, hogy lesznek a fogaskerekű leállításához hasonló „fájdalmas döntések”
– mondta tegnap Karácsony Gergely az ATV Híradójának. (Lapunk szerette volna megkérdezni a főváros álláspontját az ügyben, de többszöri megkeresésünkre sem válaszoltak.) A fogaskerekű kihasználtsága a hétköznapokon tíz százalék körül van, a zaj miatt pedig több panaszt kapnak, mint amiatt, hogy nem jár a fogaskerekű – állította Karácsony. A fogaskerekű hosszú távú fejlesztésére továbbra sincs forrás, ami szerinte nem a fővárosi önkormányzaton múlik – tette hozzá.