Újabb és újabb terhelő bizonyítékok látnak napvilágot minden idők legsúlyosabb, az Európai Parlamentet érintő korrupciós botrányával kapcsolatban. Az ügy központi szereplője az azóta már parlamenti tisztségéből visszahívott, valamint a Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetségében (S&D) betöltött tagságától is megfosztott korábbi EP-alelnök, Eva Kaili, aki a gyanú szerint hozzátartozóival és más baloldali politikai szereplőkkel szándékegységben, jelentős mértékű anyagi ellenszolgáltatásért cserébe illegális lobbitevékenységet folytatott Katar és – egyes sajtóértesülések szerint – Marokkó érdekében. A tiltott politikai és gazdasági befolyásszerzés szálai közvetve egészen a Soros Györgyhöz köthető NGO-hálózatig érhetnek. A hatóságok az eset kapcsán korrupció, pénzmosás, valamint bűnszervezet létrehozásának alapos gyanúja miatt folytatnak szerteágazó nyomozásokat.
Eva Kaili bukásával fontos szövetségesét vesztette el a hazai baloldal
Az Európai Parlamentet érintő, minden idők legsúlyosabb korrupciós botránya alapjaiban rendítheti meg az uniós intézményrendszert és annak hitelességét. Az ügy főszereplője, a korrupcióval gyanúsított Eva Kaili évekig aktívan részt vett a Judith Sargentini és Daniel Freund vezette magyarellenes szövetség által hazánkkal szemben – többek között a korrupció vádjával – indított politikai boszorkányüldözésben, amelynek következményeit végül a magyar gazdaságnak és a magyar családoknak kellett és kell viselniük – olvasható a Tűzfalcsoport cikkében.

Eva Kaili személyében ugyanis nem csupán egy olyan vezető baloldali politikai döntéshozó bukott meg megvesztegetéssel összefüggésben, aki – többek között – a jogállamiság miatt konstansan aggódó, Dobrev Klárát a köreiben tudó, Soros Györgyhöz köthető NGO, az ECFR oszlopos tagja is volt, hanem egyben
egy olyan európai politikus is, aki a jól ismert magyarellenes, balliberális szövetség szereplőivel egyetértésben, különböző uniós jogi aktusokon keresztül kitartóan és visszatérően vádolta a nemzeti kormányok által vezetett tagállamokat a jogállam szisztematikus leépítésével, korrupcióval és visszaéléssel.
Ennek a jogi köntösbe bújtatott politikai munkának – melyhez lelkiismeret-furdalás nélkül asszisztált az uniós intézményrendszer valamennyi entitása, beleértve az Európai Unió Bíróságát is – lett a következménye többek között az is, hogy az Európai Unió alapszerződéseinek tételes jogával ellentétesen Magyarország hosszú ideig nem juthatott hozzá az őt megillető forrásokhoz.
A szociáldemokrata politikusnő később a hazánkat – egyebek mellett a korrupció vádja miatt – elmarasztaló, politikailag motivált Sargentini-jelentést is megszavazta.
2022-ben pedig Eva Kaili tett annak érdekében, hogy Magyarország ne jusson hozzá az őt megilleti európai uniós forrásokhoz.
Támogatta Sophia in`t Veld, Gwendoline Delbos‑Corfield és Malin Björk Lengyelországgal és Magyarországgal folyamatban lévő meghallgatásokról szóló állásfoglalásra irányuló indítványát, amelyben az EP sajnálatát fejezte ki, hogy a jogállamiság helyzete mindkét országban tovább romlott, és felszólította a bizottságot, illetve a tanácsot, hogy tartózkodjanak Lengyelország és Magyarország nemzeti terveinek jóváhagyásától.
Végül, idén november 24-én – pár nappal a személyével összefüggésben kirobbanó korrupciós botrány előtt – megszavazta a Molnár Csaba, Cseh Katalin, Gwendoline Delbos‑Corfield, Daniel Freund és Malin Björk által előterjesztett indítványt is, amelyben a testület balliberális többsége rögzítette, hogy Magyarországon továbbra is fennáll az uniós forrásokkal való visszaélés veszélye, éppen ezért ismételten felszólította a bizottságot, hogy tartózkodjon Magyarország tervének pozitív értékelésétől.
További Belföld híreink
A teljes cikket A hazai korrupció és jogállamiság miatt aggódó, magyarellenes baloldali hálózat fontos szövetségesét vesztette el Eva Kaili bukásával címmel a Tűzfalcsoport oldalán olvashatja tovább.
Borítókép: Eva Kaili (Fotó: Europress/AFP/Eric Vidal)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Az új pápa Ferenc nyomdokaiba léphet
A médiának és az internetnek nagy szerepe van abban, hogy a pápa és az egyház közelebb kerülhessen az emberekhez.

A mesterséges intelligencia jövőjéről tanácskoznak Budapesten
Világcégek is csatlakoztak a HUN-REN AI Symposiumhoz.

Móri mészárlás: a legbrutálisabb bűncselekmény hazánk történetében
Nyolc embernek vették el az életét a móri vérengzők.

Gyurcsány Ferenc lemondása: új terve lehet a DK-nak a vezér távozásával
Egy Gyurcsány-mentes Dobrev Klárának nagyobb esélye van arra, hogy meg tudjon szólítani egy 10-12 százalékot kitevő ellenzéki választói tömböt.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Jelentést hozhatnak nyilvánosságra Ruszin-Szendi Romulusz ukránpárti és háborúpárti megnyilvánulásairól

Horn Gábor szavai a szakadékba lökhetik Magyar Pétert

Még mindig nem találják Nyikos Róbertet - már közel egy hónapja veszett nyoma a magyar férfinak

Kihirdették az új üzemanyagárat, csütörtöktől lép életbe: a Mol alaposan meglepte a magyarokat

Sebestyén Balázs másfél milliárd katolikus lelkébe gázolt bele

Döntöttek Urusla von der Leyenék: bíróság elé viszik Magyarországot – most éppen ezért

Korlátozzák a mobilszolgáltatásokat a fővárosban

Öt tapasztalt játékos kikerült a magyar kézilabda-válogatott keretéből

Zelenszkijnek vége, kemény üzenetet kapott az ukrán vezető

Kicsoda Robert Prevost, azaz XIV. Leó pápa?

Gyurcsányék válnak: milliárdos vagyon sorsa a tét

Megszólal a móri mészárlás egyik elkövetője, most mindent elárul a végzetes napról
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Az új pápa Ferenc nyomdokaiba léphet
A médiának és az internetnek nagy szerepe van abban, hogy a pápa és az egyház közelebb kerülhessen az emberekhez.

A mesterséges intelligencia jövőjéről tanácskoznak Budapesten
Világcégek is csatlakoztak a HUN-REN AI Symposiumhoz.

Móri mészárlás: a legbrutálisabb bűncselekmény hazánk történetében
Nyolc embernek vették el az életét a móri vérengzők.

Gyurcsány Ferenc lemondása: új terve lehet a DK-nak a vezér távozásával
Egy Gyurcsány-mentes Dobrev Klárának nagyobb esélye van arra, hogy meg tudjon szólítani egy 10-12 százalékot kitevő ellenzéki választói tömböt.