Bár csak néhány napja robbant a brüsszeli korrupciós botrány, nem kizárt, hogy ez az ügy fogja megrengeti az egész Európai Unió működését. Az Európai Parlament (EP) szocialistái – hasonlóan magyar elvtársaikhoz – lebuktak, hiszen az EP alelnöki pozíciójában ülő görög frakciótagjukról, Eva Kailiről kiderült, hogy lefizették.
A lakásán közel egymillió euró készpénzt találtak a hatóságok, ő persze nem tudja, hogyan került oda a bőrönd. A vád szerint ez lehetett a fizetség azért, hogy Kaili képviselje Katar és Marokkó érdekeit az unióban. Az EP balos többsége igyekszik eltolni magától az ügyet, leváltották posztjáról Kailit, és kizárták a frakcióból.
Kísértetiesen hasonlít ez a reakció a magyar dollárbaloldal botrányára adott ellenzéki válaszokra. Egyik szövetséges párt sem tudott semmit a Márki-Zay Péter szervezetéhez érkező milliárdokról.
Különös módon azonban mindegyikük azt a nótát húzta, amit a támogatóik, az amerikai baloldali körök érdeke megkívánt: kemény szankciós politika, fegyverszállítás Ukrajnának. Kaili is lelkesen védelmébe vette a katari munkavédelmi szabályokat, ahogy azt a feltételezett megrendelők szerették volna. Elképzelhető, hogy az EP alelnökét a katari futball-világbajnokság körüli botrányok tompítása miatt „szerződtethették”. A stadionok építése során történt vendégmunkás-halálesetek rontották Katar megítélését, illetve emberjogi kérdéseket is felvetnek. Az S&D (Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége) frakció tűnt a katariak számára a legmegfelelőbbnek: ahol az elvtelenség a legnagyobb úr, ott a legkönnyebb érvényesíteni az érdekeket.
A botránnyal kapcsolatos hírözönben se feledkezzünk el arról, hogy az elmúlt hónapokban az Európai Bizottság (EB) elnöke, Ursula von der Leyen és a ciprusi egészségügyi biztos, Stella Kyriakides is korrupciógyanúba keveredett.
Von der Leyen – azóta is titkolt – sms-ekben „boltolt” a Pfizer elnökével egy 35 milliárd eurós (!) vakcinabeszerzésről. A tranzakció előtt nem sokkal az EB-elnök férje egy Pfizerrel üzleti kapcsolatban álló amerikai egészségügyi cég vezető tisztségviselője lett. Az ügyben az Európai Ügyészség is nyomoz, tehát még lehetnek fejlemények. Kyriakides számláján pedig egy korábbi uniós vakcinabeszerzési ügylet után jelent meg váratlanul négymillió euró (bő másfél milliárd forint), ami szemet szúrt a hatóságoknak.
Amennyiben ezek a vádak bebizonyosodnak, a bizottságot korrupció miatt az EP bizalmatlansági indítvánnyal buktathatná meg. Ez történt 1999-ben a Jacques Santer vezette testülettel is. Csakhogy most a parlament is egyre mélyebbre süllyed a korrupciós posványban, így teljesen abszurd lenne, ha ők vádolnák az EB-t visszaélésekkel. Ott tartunk, hogy az EU két vezető testülete is elvesztette hitelét, Brüsszelben tehát korrupciós patthelyzet alakult ki. Az Európai Unió működésének teljes átalakítása így nem várathat magára.
Ezért is visszatetsző és kínos, hogy a bizottság és a parlament az elmúlt időszakban – a magyar baloldali képviselők lelkes közreműködésével – korrupciós vádakkal állította a szőnyeg szélére Magyarországot. Nem zárhatjuk ki, hogy emögött is egy unión kívüli baloldali hatalom érdekei húzódnak meg, hiszen a globalista elit nem szívesen fogadja el, hogy a szuverenista Orbán-kormány immár tizenkét éve biztos kézzel, nagy társadalmi támogatottsággal vezeti az országot. Ezért is vetnek be minden eszközt: korrupciós vádakat, az uniós pénzek befagyasztását, a jogállamisági eljárások elindítását, az ellenzék anyagi támogatását, hogy gazdaságilag és politikailag is ellehetetlenítsék a kormányzat működését. Tehát nemcsak a katari, hanem a Soros- vagy, ha úgy tetszik, az amerikai baloldali progresszív befolyás vizsgálatára is szükség lenne Brüsszelben.