– Legfontosabb céljaink közé tartozik, hogy segítsük a mindenkori kormányt a keresztény, demokratikus, polgári értékek megmentésében és továbbvitelében, ezért nagy támogatás mellett a Professzorok Batthyány köre is megkapta idén a Magyar Örökség díjat – számolt be lapunknak Kollár Lajos, a kör idén májusban megválasztott elnöke, aki az elismerést a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében vette át december 17-én. Elmondta: a díjat azok a magyar intézmények, illetve csoportok kaphatják meg, amelyek tevékenységükkel hozzájárultak a magyar kultúra, a gazdaság, a sport és a tudomány fejlődéséhez. Kiemelte: az indoklás szerint a grémium azért kapta meg a kitüntetést, mert tagjai konzervatív polgári értékek iránt elkötelezett egyetemi tanárok és akadémikusok, akik az elmúlt években nyilatkozataikkal is kiálltak a magyar társadalom erkölcsi és szellemi felemelkedéséért, illetve a magyar értékek védelméért.
Felidézte, hogy az 1995-ben alakult civil szervezetről Kurutzné Kovács Márta írt könyvet Professzorok Batthyány Köre – 25 év a polgári Magyarországért címmel, december 19-én pedig a kör megkapta a Polgári Magyarország díjat is, ami anyagi támogatást is jelent.
– Polgári közösségben egy éven belül két ilyen nívós díj elnyerése óriási érték, és hatalmas erőt ad ahhoz, hogy továbbra is ebbe az irányba vigyük a Professzorok Batthyány Körét – jelentette ki Kollár Lajos. Emlékeztetett: elnöki programjának leglényegesebb pontja is az volt, hogy visszataláljanak a gyökerekhez és megvalósítsák az alapító okiratban megfogalmazott hitvallásukat. Felidézte, hogy munkája során korábban is fontosnak tartotta a polgári Magyarország ügyének előremozdítását, a Professzorok Batthyány Köre elnökeként pedig arra helyezi a hangsúlyt, hogy hitelesen képviseljék a civil szervezetek összefogását, illetve terjesszék a konzervatív eszméket a magyar társadalomban, különösen az ifjú nemzedék tagjai között, illetve támogassák a tehetséggondozást az erre fogékony hallgatók körében.