Hadházy Ákos nem mond tényeket, csak véleményt – derült ki a bíróságon
Furcsa hozadéka volt ma a munkahelyét gyakran kerülő Hadházy Ákos országgyűlési képviselő rágalmazási perével párhuzamos másik pernek. Kisvaszar polgármesternője vitte bíróságra a rágalmazás ügyét, miután a képviselő és roma családok állítólag többször is letolvajozva őt arról beszéltek: ellopták a roma kisebbségnek szánt pénzeket. Hadházy ma tanúként azt állította, ő csak véleményt mondott, nem tényeket.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Hadházy Ákos csak véleményt mond és nem tényeket – erről maga az egykor baloldal által támogatott, ma függetlennek mondott országgyűlési képviselő beszélt a Komlói Járásbíróságon az ellene indult rágalmazási per mellékszálaként egy roma család ellen indult perben.
A képviselőt és több roma családot a 300 fős baranyai zsákfalu, Kisvaszar független polgármestere, Kovács Mónika jelentette fel még tavaly május 29-én, Hadházy és a családok ugyanis azt állították, hogy a településen „ellopták” azokat az EU-s pénzeket, amelyeket a romák felemelésére szántak.
Hadházy egyébként a parlamenti alakuló ülés napján jelentkezett be Kisvaszarból.
A feljelentés nyomán a Komlói Járásbíróság indítványozta az Országgyűlésben, hogy függesszék fel Hadházy Ákos mentelmi jogát, amit a mentelmi bizottság nem javasolt, de a Tisztelt Ház október 25-én ennek ellenére felfüggesztette a mentelmi jogot a rágalmazási ügyben.
Hargittai János, a Mentelmi Bizottság elnöke többek között ezt mondta a szavazás előtt az ügyről: „...(egy) érintett egyik család, amely sérelmezte azt, ami ott történt, a képviselő úrhoz fordult, Hadházy képviselő úrhoz fordult, Hadházy képviselő úr meghallgatta ezt a családot, a család egy tagját, és annak kapcsán megfogalmazta Facebookon többször a dörgedelmes állításait. Ennek a lényege az, hogy ellopták a falu pénzét, a szegények pénzét a tolvajok, a tolvajok között az első természetesen a polgármester, és így tovább. Útmutatást is kért a család, ha jönnek ellenőrizni, a támogató jön ellenőrizni a projekt befejezését, akkor ők hogy járjanak el. A képviselő úr válasza az volt, látom a feljelentésből, hogy természetesen a támogatót ne engedjék be a lakásba. Így is járt el a családnak ez a tagja, és nem engedte be a támogatót, hogy ellenőrizzék a beruházás megvalósulását, ami egyébként megvalósult.” Az elnök még hozzátette: ...az Országgyűlés […] ilyenkor azt mérlegeli, hogy zaklató-e ez a magánvádas indítvány, elvonja-e az országgyűlési munka elől a képviselőt. Hadházy képviselő úrtól, ha szó szerint az országgyűlési munkát ehhez a Házhoz kötöm, akkor nehéz elvonni, hisz eddig sem járt be az Országgyűlésbe, és nyilatkozta, hogy a jövőben sem teszi meg.”
A mentelmi jog felfüggesztése után a Komlói Járásbíróság békéltető tárgyalást tűzött ki, ami eredménytelenül zárult. Hadházy ügyében terv szerint május 23-án ítélkeznek. A mai tárgyaláson pedig tanúként Hadházy Ákos arról beszélt, hogy ő csak véleményt mondott.
A magánvádló hiába csatolt be hangfelvételt az ominózus kijelentésekről, és hiába idéztetett be tanúkat, akik ugyanarról beszéltek, ami a hangfelvételen is hallható. A polgármester asszony és ügyvédje szerint egyértelműen bizonyították, hogy a rágalmazás megtörtént.
A perbe fogott roma család csatlakozva Hadházy tanúskodásához azzal védekezett, hogy a polgármesternek közszereplőként tűrnie kell a véleményt. A Komlói Járásbíróság elfogadta a védekezést, miszerint a honatya nem tényeket, hanem véleményt mondott és hivatkozva az Alkotmánybíróság közszereplőkre vonatkozó állásfoglalására, miszerint közszereplő köteles elviselni a véleményt, elutasította a család elleni magánvádat.
– Minden fórumon hangoztatta Hadházy Ákos a településünket és engem besározó úgymond véleményét. A perbe fogott családok szintúgy. A becsületünk visszaszerzése és az igazságba vetett hitünk miatt is megfellebbezzük a járásbíróság döntését, viszem másodfokra az ügyet – mondta a Magyar Nemzetnek Kisvaszar független polgármestere.
Kovács Mónika hozzátette: ugyanebben az ügyben két érintett család ellen is magánvádas eljárást indított rágalmazás miatt, az egyiket meg is nyerte, elmarasztalták a vádlottakat.
– Érdekes, hogy abban a perben nem voltam közszereplő, akinek tűrnie kell a „véleményt”, igaz, az érintettek nem is állították, hogy véleményt mondtak volna – tette hozzá a polgármester asszony.
Megvalósultak a projektek
A Hadházy Ákos célkeresztjébe került projektekről Hargittai János, a Mentelmi Bizottság elnöke ezt mondta a Parlamentben: „Ez egy baranyai zsebkendőnyi település, Észak-Baranyában egy 300 fős település, független polgármesterrel. Tisztességesen dolgozó emberek élnek ezen a településen. Ez a polgármester és ez a testület két EFOP-os projektet valósított meg, nagyon nehéz sorsú emberek életkörülményeinek javítása érdekében. Akik azt a térséget ismerik, és ismerik a települést, Nagy Csaba képviselőtársam leginkább ilyen, én is ismerem, közel van a választókörzetemhez, ezért tudom, hogy ez a projekt ott meg is valósult. Mi ezt a térséget nemcsak akkor látogatjuk, amikor az Országgyűlés ülésnapját negligáljuk, hanem egyébként is ott élünk ebben a térségben.”
Borítókép: Hadházy Ákos, aki nem tényeket, hanem véleményt mond, Kisvaszar határában. (Forrás: Facebook)
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.