Az első eset 2018 és 2020 között történt, amikor egy jövedelemmel nem rendelkező, beteg férfit köteleztek, néhány esetben kényszerítettek, hogy nehéz fizikai munkát végezzen a tüzelőanyag-kereskedésükben és a vegyesboltjukban. Fizetségként mindössze ételt és napi két liter bort adtak, az alkalmi munkavégzésért járó napi bérét nem kapta meg.
Ezzel közel ötmillió forint összegű jogtalan előnyhöz jutottak.
A másik alkalommal 2018 és 2021 között egy hatfős, jövedelemmel nem rendelkező, mélyszegénységben élő családot dolgoztattak vállalkozásaikban, ahol szintén nehéz fizikai munkát kellett végezniük. A nélkülöző család háza időközben lakhatatlanná vált, ekkor a munkaadók elköltöztették őket, és az egyik vádlott bérleti díjat szedett tőlük. Fizetségük egy kevés étel és ital volt, ami épphogy elegendő volt a mindennapi szükségleteikhez. Ruházatot adtak még, és ritkán minimális pénzbeli juttatást.
Az elvégzett munkáért pénzt nem adtak, így közel harminchatmillió forint előnyre tettek szert jogtalanul.
A főügyészség a jelenleg letartóztatásban lévő két férfi és a bűnügyi felügyelet alatt álló nő ellen emberkereskedelem, kényszermunka bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat. Fegyházbüntetést, pénzbüntetést, vagyonelkobzást és közügyektől való eltiltást indítványoztak a vádlottak ellen – adott tájékoztatást a Borsod-Abaúj- Zemplén Vármegyei Főügyészség.