Erőteljes nappali gomolyfelhő-képződés mellett általában erősen felhős vagy borult idő valószínű. Inkább csak átmeneti szakadozások lehetnek a felhőzetben.
Többfelé, több hullámban valószínű eső, zápor, zivatar.
A délies, majd az ország nyugati felén az északnyugatira forduló szelet többfelé kísérhetik élénk, erős lökések. Zivatarok környezetében is előfordulhat átmeneti szélerősödés.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 22 fok között valószínű. A tartósabban csapadékos északkeleti tájakon hűvösebb lehet. Késő estére 8 és 12 fok közé hűl le a levegő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Citromsárga riasztást adtak ki
Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki zivatarok kialakulása miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként megerősödhet a szél, és jégeső is előfordulhat – hívta fel a figyelmet a katasztrófavédelem.
Reggel és délelőtt elsősorban még a Duna–Tisza közén, majd a Tiszántúlon előfordulhatnak zivatarok. A déli óráktól új hullámban ismét labilizálódik a légkör, és megnő a zivataresély a Dunántúlon is.
Napközben több helyen alakulhat ki zivatar, és egészen a késő éjszakai órákig kitarthat a zivatartevékenység. A cellákat mindkét nap intenzív csapadékképződés, szélerősödés és kis méretű jégeső kísérheti – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztető előrejelzésében.
Visszatérnek a fagyok?
Keddre a front felhőzete elhagyja térségünket. Kisüt a nap, és záporokra, zivatarokra lehet számítani elsősorban a Dunántúlon és a középső országrészben.
Szerdán és csütörtökön csökken a csapadék esélye, és több fokkal esik vissza a hőmérséklet mind napközben, mind a hajnali órákban.
A fagyzugos helyeken gyenge fagy is előfordulhat.
A hét második felében aztán újabb melegedés kezdődik, ezzel egyidejűleg növekszik a csapadék valószínűsége is az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/Varga György)