A március végén átadott 14 új mentőautó után újabb tizenkilenc jármű állt szolgálatba az Országos Mentőszolgálatnál (OMSZ). A mentőautók átadásán részt vett a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára is, jelezve: a szolgálatba helyezett új autókkal öt év alá csökken a mentőautók átlagéletkora. Takács Péter kiemelte:
A 2010 előtti kormányok a mentőszolgálatot is elhanyagolták, a szervezet nagyon elöregedett gépjárműparkkal rendelkezett. 2010 óta viszont több mint ezer mentőautót cseréltek le, ezen belül 2017 óta pedig több mint hétszázat.
Az egészségügyi államtitkár az idén 75 éves OMSZ-ről szólva kijelentette: a szervezet országos hatáskörrel, magas szakmai színvonalon, példaértékű módon látja el a mentésszervezést. Az emberek bíznak a mentőszolgálatban, amely kiválóan megbirkózott az új ügyeleti rendszer koordinálásával is.
Szeptembertől januárig pedig a jelenlegi ötön felül a többi vármegye is be fog lépni az új ügyeleti rendszerbe
– tette hozzá. Az átállás lényege, hogy egyes vármegyékben este tíz és reggel nyolc között, hétvégén pedig délután kettő után az Országos Mentőszolgálat ad ügyeletet. Az új struktúrában működő vármegyék lakóinak a 1830-as központi telefonszámot kell hívniuk, ahol a vármegyei mentésirányítás dönt a tünetek alapján arról, hogy a beteg megvárhatja-e a másnapi háziorvosi ellátást, be kell-e mennie a központi háziorvosi ügyeletre vagy azonnal mentőautót indítanak hozzá. Nagy baj esetében ugyanakkor továbbra is a 112-es hívószámot kell tárcsázni.