Az elmúlt napokban elég „zajos” volt a kompozit radarképük, amelynek valószínűleg egy vagy több rosszul beállított vezeték nélküli távközlési eszköz volt az oka – írta az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Hozzátették:
a különböző vezeték nélküli – jellemzően ipari, nagy teljesítményű szabadtéri RLAN (Radio Local Area Network) hálózati vagy biztonsági kamerák közötti jeltovábbító – eszközök helytelen beállítás esetén jelentősen zavarhatják a meteorológiai radarok megfelelő működését. Hatásukra zajok, hibák léphetnek fel a radarképekben.
A meteorológiai radarokat zavaró vezeték nélküli eszközök után kutat az NMHH
Közölték azt is, a meteorológiai szolgálat munkatársai a zaj megszüntetésre különböző szűrőket állítanak be, de ez sem oldja meg a problémát teljes mértékben. Tudatták, a zaj okát a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szakemberi helyszíni mérésekkel derítik fel.
Remélhetőleg hamar megoldódik majd a probléma, és újra kitisztul a radarképünk
– zárta az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-bejegyzését.
Korábbi cikkünkben beszámoltunk arról is, hogy a brit védelmi minisztérium úgy döntött, hogy egy magyar hadiipari cég termékeivel védi majd katonáit.
A magyar–brit hadiipari ügylet súlyát jól mutatja, hogy arról a European Security & Defence (ESD) szakportál is beszámolt, ami meghatározó hírforrás a kontinens védelmi ipari történéseiben.
Az ESD azt írta, a brit védelmi minisztérium beszerzése azt a célt szolgálja, hogy az eddigiekhez képest
még jobban lehessen támogatni a brit fegyveres erők esetleges frontvonalbeli fenyegetéseinek felderítését.
Erre a feladatra pedig a magyar Pro Patria Electronics saját fejlesztésű mobil harctéri radarjait találták a legalkalmasabbnak.
Az Elbit Systems UK (a vállalat, amely leszállítja majd a briteknek a magyar radarokat) nyilatkozott is az ESD-nek, és arra hívta fel a figyelmet, hogy a PGSR–3i Beagle eszköz számos előnnyel bír:
könnyen hordozható és digitális jelfeldolgozásra képes mind a talajon vagy a talaj közelében mozgó célpontok észlelésére, illetve követésére.
Martin Fausset, az Elbit Systems UK vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy a társaságuk maximálisan ismeri azt a fenyegető környezetet, amelyben katonák tevékenykednek. „Azzal, hogy immár hordozható megoldást kínálunk közép- és kis hatótávolságú célfelderítéshez, képesek vagyunk segíteni az Egyesült Királyság Védelmi Minisztériumát abban, hogy az elérhető legjobb technológiát használja fel a frontvonalban szolgálók védelmére” – emelte ki.
A száz százalékban magyar hadiipari cégnek, a Budapesten működő Pro Patriának nem ez az egyetlen külföldi megrendelése.
Március elején jelentette be Christopher Platek, a lengyel fegyverkezési ügynökség szóvivője, hogy 13 millió zloty (mintegy egymilliárd forint) értékű szerződést kötöttek a Pro Patria Electronics Kft.-vel február végén.