A tigris és eddigi párja többévnyi együttélése során sajnos nem volt tenyészeredmény, ezért a fajkoordinátor javaslatára párcsere történt. A Gioval eddig együtt élő nőstény francia állatkertbe került, hozzá pedig Németországból a Heidelberg Állatkertből érkezett a Sabah nevű kétéves nőstény.
Most a karanténidőszak lejárta után megkezdődött a csíkos nagymacskák összeszoktatása.
Gio, a hím állat igazi úriember, nem ront ajtóstól a házba, és egyelőre tisztes távolságból, de folyamatosan figyelemmel kíséri új párja minden mozdulatát.
Remélhetőleg hamarosan a randevúra is sor kerül, mert egy olyan kipusztulás szélén álló tigrisalfajról van szó, melyből a természetben mindösszesen négyszáz példány él, s állatkertekben is összesen 250 egyedet tartanak.
A szumátrai tigris (Panthera tigris sumatrae) a ma élő legkisebb és legdélebbre élő tigrisfaj. Vadon élő egyedei kizárólag az Indonéziához tartozó Szumátra szigetének alacsonyan fekvő területein, illetve hegyi erdőségeiben fordulnak elő. Magányosan vadászik, zsákmánya főként a közepes termetű növényevő állatok közül kerül ki. A faj természetes élőhelyeinek elpusztítása és az orvvadászat miatt került a súlyosan veszélyeztetett állatok közé.
Nyíregyházi Állatpark nagymacskagyűjteménye páratlan Európában, hiszen csak tigrisből négy alfaj látható ott. A ritka és különleges csíkos macskák közül a szibériai, a fehér színű bengáli, és a maláj tigris már párban él a nyírségi állatkertben, remélhetőleg szaporodik majd az összeálló szumátrai kettős is – adta hírül a Szabolcs-Szatmár Bereg vármegyei hírportálnak, a Szon.hu-nak a Sóstó ZOO Nyíregyházi Állatpark.