– Erős felsőoktatás szükséges ahhoz, hogy Magyarország megőrizze, és a jövőre vonatkozóan is megerősítse a szuverenitását – jelentette ki Hankó Balázs az ELTE Gazdaságtudományi Kar új oktatási épületének átadó ünnepségén kedden Budapesten.
Az államtitkár felidézte: idén 12 magyar intézmény szerepel a világ egyetemeinek legjobb öt százalékában. – A nemzetközi rangsorokban való előrelépés éllovasa az Eötvös Loránd Tudományegyetem, amely nemcsak a tudományegyetemek rangsorában, hanem számtalan szakrangsorban is előkelő helyen szerepel – hangsúlyozta Hankó Balázs. Az államtitkár leszögezte:
a rangsorok nemcsak önmagukért valók, hanem oktatási kiválóságot, kutatási kiválóságot, tehetséggondozást és nemzetköziesítést is jelentenek.
Örömtelinek nevezte, hogy egyre többen kívánnak a magyar felsőoktatás sikereinek részesei lenni, ennek kapcsán megemlítette, hogy az idei felvételin 33 százalékkal több diákot vettek fel az intézmények, mint tavaly.
A magyar gazdaság jelenének és jövőjének olyan szakemberek kellenek, akik többek közt itt, az ELTE Gazdaságtudományi Karán képződnek
– jelentette ki, majd úgy folytatta: az itt megszerzett diploma 1,7-szeres bérszorzót és átlagosan 33 nap alatti elhelyezkedést jelent a pályakezdők számára.
Az épületbejárással egybekötött sajtótájékoztatón az államtitkár beszámolt arról is, hogy a másfél milliárd forintból megújított Rákóczi úti épület kivitelezői a munkálatok során kiemelten figyeltek a fenntarthatóság szempontjainak érvényesülésére.
Ennek kapcsán kitért arra is, hogy a Quacquarelli Symonds (QS) fenntarthatósági rangsorában már hét magyar egyetem szerepel a legjobbak között, míg tavaly csak három ilyen intézményünk volt. Az ELTE a 259. helyen szerepel ezen a listán – mondta.
Hankó Balázs kijelentette: a magyar felsőoktatás nemcsak versenyképes, hanem a magyar gazdaság, társadalom érdekeit szolgálja, emellett fenntartható is.