– A baloldali városvezetés közel három éven át falazott a Vári-Punch Bt.-nek. A cég a Budai Vár egyik legforgalmasabb pontján, turisztikailag igencsak frekventált helyen, a Szentháromság téren üzemeltet delikátesz- és ajándékboltot. Forgalma éves szinten megközelíti a százmillió forintot – hozta nyilvánosságra az I. kerületi Fidesz. Emlékeztettek: a budavári önkormányzat a vállalkozás ingatlanbérleti szerződését még 2016-ban szüntette meg. Mivel a vállalkozás vitatta az eljárás jogszerűségét, hosszas pereskedés után, 2021-ben már a kiürítési per is jogerőre emelkedett, és elrendelték a helyiség birtokba adását. Így pont kerülhetett volna az ügy végére.
– A napokban azonban kiderült, hogy a jogerős másodfokú határozat ellenére
Váradiné Naszályi Márta polgármester 2021 óta nem tett semmit az üzlethelyiség visszaszerzése érdekében.
A vállalkozás bérleti díjat emiatt évek óta nem fizet. Miután a legutóbbi képviselő-testületi ülésen Timár Gyula képviselőnk kérdést intézett a polgármesterhez, Váradiné Naszályi Márta közel háromévnyi semmittevés után másnap megbízta az önkormányzat ügyvédjét, és kapkodva végrehajtási eljárást kezdeményezett – sorolta az eseményeket a budavári Fidesz. Az önkormányzat illetékes bizottsága próbálta megvizsgálni az ügyet, de a jegyző megtagadta az adatszolgáltatást.
Az I. kerületi Fidesz szerint több kérdést is felvet az ügy. A polgármester miért nem tett semmit 2021 óta az üzlethelyiség visszaszerzése érdekében? Miként történhetett meg, hogy egy értékes önkormányzati üzlethelyiséget egy cég hosszú évek óta használ kereskedelmi tevékenységre, de bérleti díjat nem fizet? Közel háromévnyi semmittevés után miért pont most vált sürgőssé a végrehajtási eljárás elindítása? Zajlik-e jelenleg dokumentumok eltüntetése az üggyel kapcsolatban a városházán? – sorolták a felvetéseket.
Mint a kormánypárti képviselők aláhúzták, az önkormányzat ilyen mértékű megkárosítása esetén felmerül a gyanú, hogy milyen érdekek mentén hunyt szemet V. Naszályi Márta és a baloldali városvezetés.
Esetleg származott-e anyagi előnyük abból, hogy nem hajtották végre a jogerős bírósági ítéleteket.