A névtelenséget kérő informátor meg is indokolta, hogy miért feltételezi az anyai felelősséget: a nő rendszeresen magukra hagyta kisgyerekeit, akik két-három évesen gyakran szaladgáltak az utcán. Erre ő is, de más utcabeliek is felhívták az illetékes hatóságok figyelmét, de nem történt semmi.
Előfordult, hogy én magam hívtam ki a gyámügyeseket, mire a nő képes volt rendőrt hívni ránk
– fogalmazott a helyi lakos. A Heves vármegyei lap azt is megtudta, mi az oka annak a feltételezésnek, hogy nem bölcsőhalálról van szó, mint amit az elhunyt anyja állít: látott fotót, amin fel van fújódva a hasa a kicsinek és az orra, s szája környékén zöld váladék látszik.
Hozzátette azt is, hogy nem érti, miért maradhatott szabadlábon a nő mindezek után. Tény ugyanakkor, hogy a másik három gyereket az eset óta nem látni a ház körül.
Morvai János, Kál polgármestere a lapnak elmondta: mind a hivatal, mind pedig a – káli székhelyű, hat települést ellátó – Tarna-menti Szociális Központ Család- és Gyermekjóléti Szolgálat előtt ismert volt a problémás család.
Amint a tragikus sajnálatos esetről tudomást szereztem vasárnap, azonnal hívtam a szolgálat vezetőjét. Az igazgató asszonytól megtudtam, hogy március 5-ére volt előjegyezve mind a négy gyermek állami gondozásba vétele
– mondta a nagyközség polgármestere. A politikus szerint a problémák akkor eszkalálódtak a családban, amikor az anyuka és a vele együtt élő párja karácsony környékén összevesztek és a férfi elköltözött a lakásból – bár a gyerekeken ezt követően is próbált segíteni, pelenkát, élelmet vitt rendszeresen nekik.