Mi történik a fiatalok mentális egészségével? címmel tartottak konferenciát péntek délelőtt a szolnoki városháza dísztermében – írta meg a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei hírportál.
Kállai Mária (Fidesz) országgyűlési képviselő és Szalay Ferenc (Fidesz–KDNP) polgármester köszöntötte az eseményen részt vevőket, majd többek között Princz Andrea pszichológus tartott előadást. A szakember az analóg és digitális médián nevelkedett generációk megértési nehézségeiről mesélt.
– A történelemben most először dolgozik együtt négy generáció a munkahelyeken
– mutatott rá, hozzátéve: két generáció a digitális forradalom előtt nőtt fel, kettő pedig a forradalom után. Mindez alapvető különbségeket eredményez, nemcsak abban, hogy egyes generációk milyen képességekkel rendelkeznek, hanem abban is, hogy hogyan viselkednek a mindennapokban.
Megdöbbentő számok
A rendezvény később Szondy Máté klinikai szakpszichológus, családterapeuta a fiatalok szorongásának megküzdéseiről és feloldásairól beszélt. Az eseményen elhangzott, hogy az UNICEF jelentése alapján ma hét gyermekből egy mentális betegségben szenved – írta a lap.
A serdülők mentális problémáinak negyven százaléka köthető szorongáshoz és depresszióhoz.
– derült ki a jelentésből.
Berkóné Kővágó Erika klinikai szakpszichológus, osztályvezető a Jász-Nagykun Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet, Gyermek és Ifjúságpszichiátriai Osztályának tapasztalatait osztotta meg a nagyérdeművel. A szakmai rendezvény Tatainé Földvári Márta, a Szolnoki Kábítószerügyi Egyeztető Fórum elnökének értékelésével zárult.