– A magyar falu él, sőt virágzik, ha vannak, akik felvirágoztatják – jelentette ki a Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár szombaton a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Kisgyőrben, a település kerékpárútjának és felújított szociális intézményének átadóünnepségén.
Nagy János úgy fogalmazott, ahhoz, hogy a falu virágozzon, nem kell más, mint egy erős, összetartó közösség.
Az államtitkár leszögezte, a magyar falvak a kormány álláspontja szerint nem a múlt, hanem a jövő részei. – Erős Magyarország nem létezhet erős kistelepülések nélkül. A falvak nemzeti identitásunk gyökérrendszerét jelentik – tette hozzá.
A múltban a kistelepülések kivéreztetése folyt
Az államtitkár emlékeztetett, a kommunizmus majd a szocialista–liberális kormányzat idején a magyar települések kivéreztetése, lélegeztetőgépre csatolása és a falusi élet teljes ellehetetlenítése zajlott. Azt mondta, innen kell elérni azt, hogy a falusi létforma ne a múltat, hanem a jövőt jelentse a magyarok számára. Kiemelte, ma már számos eszköz szolgálja ezt a célt a falusi csoktól kezdve a Magyar falu programig.
Felhívta a figyelmet, hogy egy olyan településen, mint Kisgyőr, az élet semmiben nem nyújt kevesebb lehetőséget, mint a közeli Miskolc.
A végső cél az, hogy a falusi életet ne érezzék hátránynak a fiatalok. Ehhez pedig olyan színvonalú szolgáltatásokra és infrastruktúrára, programokra és eseményekre van szükség, amelyeknek köszönhetően a falvakban élők büszkék lehetnek a kistelepülésekre
– szögezte le.
Az államtitkár Kisgyőrt követendő példának nevezte a magyar falvak számára, mert szerinte megmutatja, hogyan lehet jó ötletekből hagyományt építeni és a település arculatává tenni.