Már csak néhány napjuk maradt a tanároknak, hogy jelentkezzenek a tehetséggondozási ösztöndíjra

A pályázatokat 2024. november 10-ig várják.

2024. 11. 04. 18:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismét lehet pályázni a Köbüki tehetséggondozó tanári ösztöndíjpályázatra, amelynek célja a tehetséggondozásban aktívan részt vevő pedagógusok és oktatók szakmai tevékenységének elismerése és támogatása. A pályázatokat 2024. november 10-ig várják – tájékoztatta lapunkat a Nemzeti Tehetség Központ (NTK).

Az ösztöndíj forrását idén is a Nemzeti tehetség program biztosítja a Kulturális és Innovációs Minisztérium szakmai irányításával, a Magyarországon és a Kárpát-medencében tehetséggondozás keretében szakmai tevékenységet végző tehetséggondozó pedagógusok, oktatók számára. Az első alkalommal 2023-ban odaítélt ösztöndíjat eddig megközelítőleg ezer pedagógus nyerte el.

A pályázat célja a magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, fizika, biológia, kémia, földrajz, informatika (digitális kultúra), ének-zene, vizuális kultúra tantárgyat vagy alap-, vagy középfokú művészetoktatásban zene-, illetve képző- és iparművészeti ágban szakmai tantárgyat oktató, a tehetséggondozásban részt vevő pedagógusok megbecsülése, szakmai elismerése, a tehetséggondozás keretében végzett szakmai tevékenységeinek ösztönzése ösztöndíj-támogatás formájában.

Az idei pályázathoz rendelkezésre álló keretösszeg 1,575 milliárd forint. A nyertes pályázók tíz hónapon keresztül havi nettó 75 ezer forint ösztöndíj-támogatásban részesülhetnek. Az ösztöndíj elnyerése a támogatásban részesülő pedagógusok számára nem jár többletfeladattal.

Azok a pedagógusok nyújthatnak be pályázatot, akik 9–12. évfolyamon oktatnak Magyarországon vagy a Kárpát-medence szomszédos országaiban (Szlovákia, Románia, Ukrajna, Szerbia, Horvátország, Szlovénia, Ausztria) működő magyar oktatási nyelvű középfokú oktatási intézményben, beleértve az alapfokú művészeti iskolákat, művészeti szakképzést folytató szakgimnáziumokat, valamint a szakképző intézményeket.

Azoknak a pályázóknak a jelentkezését várják, akik azonosítják és komplex módon támogatják a tehetségígéreteket, nyomon követik a fejlődésüket, tehetségfejlesztő módszereket alkalmaznak, ezáltal elősegítik a tananyag elmélyítését, az összefüggések megismerését, így táplálva diákjaikban a tantárgyi tudás megszerzésére irányuló belső motivációt. Két kategóriában van lehetőség a pályázatok benyújtására, a pályázók a két meghirdetett kategóriából egy általuk választott kategóriában jelentkezhetnek.

A komponens:

Ebben a kategóriában azok pályázhatnak, akik felkészítő tanárai voltak olyan diáknak, aki 2023. július 1. és 2024. június 30. között nemzetközi tudományos diákolimpián, nemzetközi versenyen vagy egyéb, a pályázati felhívásban meghatározott kiemelt versenyen vett részt, illetve ezeken eredményesen szerepelt.

B komponens:

Ez a kategória olyan pedagógusok vagy oktatók számára elérhető, akiknek legalább hároméves pedagógusi vagy oktatói munkakörben szerzett szakmai tapasztalatuk van és kiemelkedő tevékenységet folytatnak a tehetséggondozásban. Ilyen tevékenység például a diáklaborok, szakkörök, tehetségműhelyek tartása, a tehetségek mentorálása, gondozása vagy a diákok meghatározott hazai versenyeken elért 1–10. országos helyezéséhez hozzájáruló versenyfelkészítő munka.

További információ a pályázatról és annak feltételeiről a Nemzeti tehetség program oldalán érhető el.

Borítókép: Illusztráció (Forrás: Facebook)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.