Az első és talán a legfontosabb ebben az időszakban a megfelelő mennyiségű fény biztosítása a növényeknek: télen a lakásokba kevesebb fény jut be, és ha az otthonunk nem megfelelő tájolású, lehet, hogy csak bizonyos szobákba vagy ablakokon keresztül jut be napfény – írja a dunaújvárosi hírportál.
A téli időszakban igyekezzünk a növényeinket a fényesebb szobákba, ablakpárkányokra helyezni.
A téli hónapokban a probléma általában nem az, hogy a növények nem kapnak elég vizet, hanem az, hogy túl sokat kapnak belőle.
Hogyan öntözzünk?
Ahhoz, hogy a szobanövények kihúzzák tavaszig, fontos, hogy tudjuk, mennyi vízre van szükségük: néhány növénynek teljesen ki kell száradnia, mielőtt újra öntözést igényelne, ezért ássunk mélyebbre néhány centimétert, és úgy nézzük meg, száraz-e a talaj.
Amikor növényeket öntözünk, gyakran a legjobb, ha
kivesszük őket az alátétből, és folyó víz alá tartjuk.
Hagyjuk, hogy a víz áthaladjon a talajon, és kifolyjon az alján. Ezután tegyük vissza a növényt az alátétbe, majd 15 perc múlva ellenőrizzük újra. Ha víz maradt az alátétben, azt mindenképpen öntsük ki.
Hogyan növelhetjük a páratartalmat a szobában?
A száraz levegő is problémát okozhat a fűtés miatt. Ennek ellensúlyozására sokan párásítót használnak, hogy nedvesen tartsák a levegőt. Ha a növényeink olyan szobában vannak, ahol a párásító intenzíven működik, valószínűleg kevesebb vizet igényelnek. Egyszerű módja annak, hogy növeljük a páratartalmat a növények körül, ha
csoportosan helyezzük el őket.
Az ültetőközegből elpárolgó víz, valamint a levelekből természetes módon távozó nedvesség megemeli a növény közvetlen környezetének relatív páratartalmát.
Ha a fény- és a vízellátás mellett az otthonunk páratartalma is megfelelő a növényeinknek, jó esélyünk van rá, hogy tavasszal is gyönyörködhetünk a szobanövényeinkben.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)