Elbúcsúztatták Varga Jánost, az ’56-os hőst

A hőst katonai tiszteletadással kísérték utolsó útjára.

2025. 02. 06. 13:19
Fotó: Hatlaczki Balazs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Varga Jánost, az 1956-os forradalom és szabadságharc egyik kiemelkedő alakját végakarata szerint katonai tiszteletadással kísérték utolsó útjára. Varga János, bár hivatásos katonaként nem szolgált, élete és tevékenysége maradandó példája a magyar szabadságért és függetlenségért vívott küzdelemnek. 

Az 1956-os forradalomban tanúsított bátorsága és önfeláldozása példaértékű mindannyiunk számára.

Forrás: Facebook

A Honvédelmi Minisztérium saját halottjának tekinti, és 2025. február 5-én, szerdán 14 órakor Pomázon katonai tiszteletadással búcsúztatja, ezzel is elismerve, hogy tettei a szabadságért és a magyar nép függetlenségéért, örökre a magyar nemzet történelmének fényes lapjaira íródtak. 

Varga János 1956-os forradalmár temetése
Fotó: Hatlaczki Balazs

A temetésen családtagok, barátok, az 1956-os szabadságharc tisztelői, valamint állami és katonai vezetők is részt vettek, hogy méltó módon búcsúzzanak el attól a férfitól, aki életével, elkötelezettségével és példamutatásával megtestesítette a magyar szabadság, a hazaszeretet és a hősiesség eszményét. 

Varga János 1956-os forradalmár temetése
Fotó: Hatlaczki Balazs

A Honvédelmi Minisztérium részvétét és mély együttérzését fejezi ki Varga János családjának és mindazoknak, akik osztoznak az emlékezés fájdalmában és a tisztelet érzésében.

Varga János 16 évesen az 1956-os szabadságharc szinte minden közismert fővárosi eseményében részt vett, ott volt a Magyar Rádió ostrománál, a Kossuth téri sortűznél, majd a Corvin közben. A november 4-i szovjet invázió idején a Corvin közt védő Vajdahunyad utcai felkelőcsoport tagja volt, a harcok idején megsebesült, de visszatért, és még november 12-ig harcolt, fegyverben volt. Tutsek Gusztáv vérbíró ítélte el, esetében kiskorúsága miatt mellőzték a halálbüntetést.

A Pongrátz Gergely Corvin közi parancsnok által alapított 1956-os Magyarok Világszövetségének elnökségét Pongrátz Gergely halála után Wittner Mária látta el haláláig, ezt követően a szövetség elnöke Varga János volt. 

Borítókép: A temetés (Fotó: Hatlaczki Balazs)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.