A Városi Civil Alap keretében február 10-étől, hétfőtől pályázhatnak a városi civil szervezetek ingatlanvásárlásra és -felújításra, gépjármű-beszerzésre, programtámogatásra, eszközbeszerzésre, valamint kommunikációs tevékenységre – hívta fel a figyelmet Szalay-Bobrovniczky Vince az M1 aktuális csatorna csütörtök délelőtti műsorában.
A Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára elmondta, a Miniszterelnökség által meghirdetett új pályázatban az ötezer főnél népesebb városokban működő, értékteremtő civil egyesületek, alapítványok pályázhatnak állami támogatásra. A civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása 2025 című kiírás szerdán jelent meg a Városi Civil Alap keretében.
A rendelkezésre álló forrás 4,8 milliárd forint.
A pályázatokat március 12-ig lehet benyújtani. A helyettes államtitkár hozzátette, ezt a kiírást néhány nappal később követi a falusi, amelynek forrásaira az ötezer fő alatti települések pályázhatnak.
Az országban körülbelül hatvanezer klasszikus civil szervezet, alapítvány, egyesület működik – ismertette a helyettes államtitkár.
A pályázati kiírás elérhető a Bethlen Gábor Alapkezelő honlapján – hívta fel a figyelmet Szalay-Bobrovniczky Vince. A helyettes államtitkár kiemelte:
az elmúlt években a kormány nagy hangsúlyt fektetett a civil szervezetekre.
Az Orbán-kormány működése alatt az elmúlt években 144 milliárdról körülbelül 540 milliárd forintra növekedett az az összeg, amelyet a civil szférában támogatásként kiosztottak – jelezte.
Szalay-Bobrovniczky Vince a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta: a Városi Civil Alap hasznosan egészíti ki a Nemzeti Együttműködési Alap, a kormány civil alapjának munkáját, hiszen az előbbiben gépjármű-beszerzésre és ingatlanvásárlásra is támogatást biztosítsanak a civil szervezeteknek.
A helyettes államtitkár ismertetése szerint az ingatlanberuházási és felújítási támogatás felső összeghatára kilencmillió forint, a gépjárműbeszerzés esetében hétmillió, a működési és eszközbeszerzési támogatás kategóriában szintén hétmillió forint, továbbá 11 millió forint a felső határ a működési, valamint programszervezési támogatás és a működési, valamint kommunikációs tevékenység támogatása kategóriában.