Lánczi Tamás: Márciusban a magyar államnak készen kell állnia az utcai provokációkra

– Az új amerikai elnök megkezdte a maga szuverenitásharcát, és láthatóan sokat merít a magyar kormányfő Soros-hálózat elleni lázadásából – mutatott rá az Origónak a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke. Lánczi Tamás szerint a kormány fellépése a külső beavatkozások ellen a nemzeti szuverenitás megvédésének egyik kulcskérdése.

2025. 02. 07. 18:17
Fotó: Máthé Zoltán Forrás: MTI/MTVA/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal készen áll arra, hogy a maga eszközeivel mindent megtegyen annak érdekében, hogy ne lehessen Magyarországon külföldi pénzből politikai nyomásgyakorló tevékenységet folytatni – jelentette ki az Origónak adott interjújában az intézmény elnöke. Lánczi Tamás pozitívan érékelte Orbán Viktor miniszterelnöknek a ma reggeli kijelentését, miszerint a kormány fel fog lépni a külső beavatkozások ellen.

– Ez a nemzeti szuverenitásunk megvédésének egyik kulcskérdése – mutatott rá, majd hozzátette: Magyarországhoz hasonlóan az egész világon egyre több országban alkotják meg a maguk szuverenitásvédelmi jogszabályait. 

Lánczi Tamás kitért Trump megválasztására is. Felidézte, az elmúlt négy évtized arról szólt, hogy egy liberális, globalista elit foglyul ejtette az amerikai államot és annak erőforrásait. Szerinte 

az új amerikai elnök megkezdte a maga szuverenitásharcát, és láthatóan sokat merít a magyar kormányfő Soros-hálózat elleni lázadásából.

Az elnök elmondása szerint ennek a folyamatnak az egyik eleme, hogy Trump egyik napról a másikra felszámolta a USAID nevű ügynökséget. Emlékeztetett: ennek a szervezetnek a költségvetése mintegy húszezer milliárd forintnak felel meg, és csupán az egyik csatorna, amit a politikai nyomásgyakorló szervezetek finanszírozására használtak.

„Ha a USAID egy ország lenne, akkor négy európai uniós ország GDP-jét előzné meg”

– jegyezte meg.

Felhívta a figyelmet arra, hogy többek között USAID-pénzből is finanszírozták a Magyarországot megrágalmazó brüsszeli árnyékjelentéseket, a 2022-es tiltott kampányfinanszírozásban érintett A4D-t, valamint a politikai nyomásgyakorló szervezetek tevékenységét. 

Lánczi Tamás szerint abban a kényelmetlen helyzetben találták magukat a Magyarországon működő politikai nyomásgyakorló szervezetek, hogy maguk „a kenyéradó gazdáik” is ügynöknek tartják őket. – Samantha Power, a USAID bukott vezetője nemzetbiztonsági katasztrófának nevezte a program leállítását. Vagyis kimondta, hogy ezek a szervezetek az amerikai nemzetbiztonsági rendszer részei – mutatott rá.  Szerinte 

ennek minősített esete a 444, „amelyet Soros alapított, és amely azóta amerikai és európai közpénzből működik, miközben az olvasóiknak azt hazudják, hogy az ő mikroadományaikból tartják fenn magukat.”

– Ez az áldozati póz csak arról szól, hogy az egyre szűkülő forrásokért folyó küzdelemben a 444 akar lenni a leghangosabb, hogy Brüsszelben biztosan meghallják a hangját – mondta az elnök.

Az elnök emlékeztetett arra, hogy a USAID mellett számos pénzosztó központ működik, ráadásul „a Soros-hálózat láthatóan nem vonul le feltett kézzel a csatatérről”. Emlékeztetett: Szlovákiában és Szerbiában „nagyon komoly utóvédharcokat folytatnak, ami egyértelműen a szuverenista kormányok megbuktatására irányul.” 

– Ugyanennek a folyamatnak az előkészületeit látjuk Magyarországon. Márciusban a magyar államnak készen kell állnia, hogy az utcai provokációkkal szemben is megvédje a szuverenitásunkat – mondta.

Borítókép: Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke (Fotó: MTI/Máthé Zoltán)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.