Kéttucatnyi településre jut a hétmilliárdos oktatásfejlesztési keretből Bács-Kiskunban

Oktatási fejlesztésekre összesen csaknem hétmilliárd forintot fordíthat huszonhárom Bács-Kiskun vármegyei település az európai uniós Terület- és településfejlesztési operatív program plusz keretéből – tájékoztatta a vármegyei önkormányzat elnöke az MTI-t.

Forrás: MTI2025. 04. 12. 21:18
A gyulai Karácsony János Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Szent Gellért Tornacsarnoka az átadóünnepség napján, 2025. március 27-én. Az új tornacsarnok 927 millió forintból épült meg.
MTI/Lehoczky Péter
A gyulai Karácsony János Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Szent Gellért Tornacsarnoka az átadóünnepség napján, 2025. március 27-én. Az új tornacsarnok 927 millió forintból épült meg. (Fotó: MTI/Lehoczky Péter)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Március elején Imrehegy, Kömpöc, Kiskunhalas egyházi fenntartású iskolái és Harta német nemzetiségi iskolája kapott értesítést összesen félmilliárdos fejlesztési keretről, ezúttal pedig további mintegy 6,4 milliárd forint támogatást fordíthatnak oktatási beruházásokra a vármegyében.

A Kalocsai Nebuló Általános Iskola fejlesztésére 950 millió forintot, a kerekegyházi Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolára (AMI) 650 millió forintot, a helvéciai Wéber Ede Általános Iskolára 566 millió forintot, míg a kiskőrösi Bem József Általános Iskola fülöpszállási és soltszentimrei telephelyére 550 millió forint összegű támogatást nyertek.

Kiskunhalason összesen 925 millió forint értékben egyrészt megvalósul a Kiskunhalasi EGYMI, Óvoda és Általános Iskola energetikai korszerűsítése, valamint a Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola és pirtói telephelyének fejlesztése.

Fotó: MTI/Kiss Gábor

A Bácsalmási Körzeti Általános Iskola és AMI Kunbajai Általános Iskolájának korszerűsítésére 450 millió forintot, a Kiskunmajsai Móra Ferenc Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményre 416 millió forintot, a dunapataji Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolára 400 millió forintot, a miskei Tóth Menyhért Általános Iskolára 235 millió forintot, míg a Bácskai Általános Iskola Tataházi Tagintézményére 225 forintot fordíthatnak.

Kiskunfélegyházán 180 millió forintot költhetnek a József Attila Sportiskolai Általános Iskola rekonstrukciójára.

 A Dávodi Forrás Általános Iskola Csátaljai Tagintézményében 125 millió forint, a Rémi Általános Iskolában 120 millió forint, Dunavecsén a Duna Menti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola, Szakiskola és Kollégiumban pedig 115 millió forint segíti majd a korszerűsítést. A tassi Földváry Gábor Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, valamint a Szentkirályi Általános Iskola és AMI egyaránt 100-100 millió forintos fejlesztési összeget kap, míg a Szalkszentmártoni Petőfi Sándor Általános Iskolában 95 millió forintból, Apostagon a Nagy Lajos Általános Iskolában 75 millió forintból, a Kisszállási Sallai István Általános Iskolában pedig 70 millió forintos támogatásból valósulnak meg a szükséges beruházások. A vármegyei önkormányzat elnöke szerint a fejlesztések célja minden településen közös: 

modern, fenntartható és a diákok számára inspiráló tanulási környezetet teremteni, hozzájárulva ezzel az oktatás színvonalának további emeléséhez a vármegyében.

Borítókép: A gyulai Karácsony János Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Szent Gellért Tornacsarnoka az átadóünnepség napján (Fotó: MTI/Lehoczky Péter)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.