Május a mesterséges intelligencia hónapja

AI Symposiumot tart május 8. és 10. között a Várkert Bazárban a HUN-REN.

2025. 05. 01. 13:47
Ai,Agent,And,Generative,Artificial,Intelligence.,Robotic,Processes,Automation,And

2547021065

Shutterstock/Copyright (c) 2024 tadamichi/Shutterstock.  No use without permission.

Shutterstock
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat 2025. májusát a mesterséges intelligencia (AI) hónapjává jelöli ki, hogy ráirányítsa a figyelmet a terület rohamos fejlődésére – tájékoztatta a Magyar Nemzetet a szervezet.

A kezdeményezés célja, hogy közelebb hozza a mesterséges intelligencia világát az emberekhez, és ösztönözze az együttműködést a tudomány és az ipar szereplői között. Ezt segíti elő a hónap első és kiemelt eseménye is:

az AI Symposiumot május 8. és 10. tartják a fővárosi Várkert Bazárban.

A rendezvényt közvetlenül megelőzi az AI Hackathon 2025, ahol fiatal kutatók és fejlesztők dolgoznak együtt azért, hogy új, innovatív AI-megoldásokat hozzanak létre, saját ötleteikkel formálva a mesterséges intelligencia következő generációját.

Az AI Symposium 2025 globális tudományos mérföldkő, mert tematikája a mesterséges intelligencia fejlődésének legfontosabb, jövőt formáló területeire összpontosít: a megbízható gépi tanulásra, a hálózattudomány áttöréseire, az orvosi alkalmazásokra, valamint az ipari, látás- és robotikai innovációkra. A szimpóziumon olyan világhírű kutatók adnak elő, mint Barabási Albert-László, a hálózattudomány nemzetközileg elismert alapítója és Yurii Nesterov, az optimalizációs algoritmusok kiemelkedő alakja.

A mesterséges intelligencia hónapjában a HUN-REN kiemelten fókuszál átfogó kutatási és innovációs programjára is. Az AI4Impact kezdeményezés fontos eleme a szervezet mesterségesintelligencia-stratégiájának. Célja, hogy a mesterséges intelligencia képes legyen minden területen, egymásra épülő rendszerben támogatni a kutatási tevékenységeket a kutatástól az adminisztrációs tevékenységen át a gyakorlatba ültetett innovációig.

A HUN-REN vezérigazgatója, Jakab Roland rámutatott: kétféleképpen közelíthetjük meg a mesterséges intelligencia és kutatás kapcsolatát. – Az egyik, hogy kutatjuk a mesterséges intelligenciát, a másik, hogyan használhatjuk a kutatás támogatására. Mindkettőben óriási lehetőségek vannak, az elsőben a HUN-REN-nek évtizedes tapasztalata van, a másikra hoztuk létre a AI4Science programot – fejtette ki a vezérigazgató. Szerinte a mesterséges intelligencia új korszakot nyit az emberi tudás és kreativitás történetében.

Borítókép: Illusztráció (Forrás: Shutterstock)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.