Tarlós István, Budapest korábbi főpolgármestere volt az Egyenes Beszéd vendége. A műsorban többek között Bolla Tibor menesztéséről kérdezték az egykori városvezetőt, amelynek kapcsán az egykori városvezető elmondta, hogy az aktuális BKV-vezérigazagtó kinevezéséhez és elbocsátásához a Fővárosi Közgyűlés jóváhagyására szükség van. Bolla István 2010-ben már vezérigazató-helyettes volt, nem voltak kétes ügyei, együttműködő volt, ezért egy évvel később kinevezték a vezérgiazgatói pozíciójára. A város vezetés elégedett volt az ot végzett munkájával – idézte fel Tarlós István. Hangsúlyozta, a leköszönő BKV-vezér baráti köréről nem tudott, ez számára is meglepő volt.
A szerződésért nem tartja felelősnek Karácsony Gergelyt, mivel az a cég belső szerződése volt azt pedig nem dolga vizsgálni a főváros vezetésének. Felidézte, 2021-ben bukott le a „Nagymester” szervezete, amelyet megvizsgáltatott volna a korábbi városvezető, hogy az áll-e bármilyen vállalati kapcsolatban a BKV-val. Bollát is felhívta a volt főpolgármester, aki azt mondta neki, hogy takarításról és az informatikáról szólt a szerződés, és saját hatáskörben kötötték.
A fővárost kilenc évig vezető politikus egyetért Karácsony Gergely döntésével. Mert lépéskényszerben volt a mostani főpolgármester, ha nem cselekszik, akkor az ellenzéki politikust támadták volna meg az ügy miatt
– jegyezte meg. A Fővárosi Közgyűlés jelenleg főpolgármester-helyettes nélkül működik – erre reagálva Tarlós István, Budapest korábbi vezetője úgy fogalmazott: Karácsony Gergelynek sokkal szorosabb együttműködésre lenne szüksége a kormánnyal. Mint mondta, bizonyos ügyekben lát is erre utaló jeleket, de például a Rákosrendező körüli vitás kérdésekben továbbra sincs egyetértés. A beruházás kapcsán Tarlós úgy véli: „először rendet kell tenni, befektetőt találni – így ebben a projektben 2029-ig nehezen várható komolyabb előrelépés.”
A volt főpolgármester a közvélemény-kutatásokkal kapcsolatban is kritikát fogalmazott meg. Emlékeztetett arra, hogy 2019-ben az egyik mérés 15 százalékpontos előnyt jelzett számára, a választáson mégis vereséget szenvedett. Éppen ezért nem tartja ezeket megbízható iránymutatónak.
A Tisza Pártot és annak elnökét, Magyar Pétert illetően úgy fogalmazott: „a pártnak nincs valódi programja, sokkal inkább egy protesthangulat húzódik meg a támogatás mögött. Az emberek érzelmi alapon szavaznak rájuk, nem elköteleződésből”. Tarlós szerint ez hosszú távon kérdéseket vet fel a párt politikai jövőjét illetően is.
A músorvezető felvetette, hogy nem Magyar Péter vagy a Tisza Párt hibája, hogy protesthangulat van, hanem a kormánypártoké, „ettől azonban Magyar Péter nem lesz alkalmasabb” – szögezte le Tarlós István.
„A választás másnapján sokakban felmerül majd a kérdés: hogyan tovább?” – mondta. Úgy látja, Magyar Péter politikai mozgástere erősen kötődik az uniós vezetőkhöz, ezért egy ilyen felállásban nem a magyar miniszterelnök hozná meg a valódi döntéseket. Véleménye szerint a választópolgároknak 2026-ban azt kell mérlegelniük, milyen jövőt szánnak Magyarországnak – ennek fényében kell majd meghozniuk döntésüket.