Évek óta tart a huzavona Veresegyházon a helyi fakivágások miatt a környezetvédők és Pásztor Béla egykori tanácselnök, jelenlegi polgármester között. A helyi Tavirózsa Környezet- és Természetvédő Egyesület egy online petíciót is indított az ügyben, amelyben több követelést fogalmaztak meg a szerintük Pásztor által irányított környezetkárosítás megfékezése érdekében. A polgármester állítja, nem vágtak ki indokolatlanul fákat a településen, a zöldek vezetője, Tatár Sándor viszont abban reménykedik, ha sokan csatlakoznak a felhívásukhoz, talán a helyi képviselő-testületben valaki előterjeszti a petícióban megfogalmazott kéréseket.
A Tavirózsa Egyesület indítványozza, hogy a településen nyilvánítsák védetté az ötven év feletti, tóparti őshonos fákat, mert szerintük ezek közül sokat indokolatlanul csonkítottak meg, majd vágtak ki az utóbbi években. Kérik továbbá, hogy Veresegyházon csak úgy ápoljanak fákat, hogy arról szakvélemény készült. Állításuk szerint ugyanis az önkormányzat gyakran vágott keresztbe százéves fákat úgy, hogy a csonkot nem kezelték, azt gomba támadta meg, így a fát később már valóban indokolt volt kivágni. A petíciójukban szerepel az is, hogy a madarak fészkelési idejében csak közvetlen, személyi vagy vagyoni veszélyeztetés esetén lehessen fákat kivágni. El szeretnék érni azt is, hogy tartsák be a fapótlási kötelezettséget. A helyi Pamut-tó partján elvégzett fakivágásokat követően ugyanis a kezelőnek 164 kocsányos tölgyet kellett volna ültetnie, de állításuk szerint ezt négy év alatt sem sikerült teljesíteni.
– Az ügy előzménye, hogy a Pásztor Béla által vezetett önkormányzat számos esetben vágatott ki úgy döntően egészséges fákat Veresegyházon, hogy egyéb körülményekre, például balesetveszélyre hivatkozott – jelentette ki a Magyar Nemzetnek Tatár Sándor, a Tavirózsa Egyesület alelnöke. A helyi zöldmozgalom vezetője szerint 2011-ben az önkormányzat egy védett lápterületen is átfolyó patak mentén vágatott ki több száz egészséges fűzfát. Négy évvel később, 2015 márciusában a jegyző a helyi horgászegyesület kérelmére engedélyt adott 28 darab, zömében negyven év körüli, nem rossz állapotú nyárfa kivágására a Pamut-tó partján. Végül azonban ezek helyett szintén nagyrészt egészséges fűzfákat vágtak ki – állítja Tatár.