Itt az első olyan autó, amelyen már az új oroszlán virít + videók

Zöld rendszámos változatban is megvásárolható lesz a francia autógyár harmadik generációs modellje.

null

Nemrég újult meg a Peugeot márkajelzése, jelezve, hogy az immár 14 márkát tömörítő Stellantis konszernen és a piacon is prémium irányba akarják elmozdítani a francia márkát. Most pedig itt van az első autó, amelyen már az új oroszlán virít, a 308-as kompakt harmadik generációja. Ez ugyan az elődhöz hasonlóan az EMP2-es alapot használja, de a nemrég bemutatott DS 4 kapcsán tudjuk, hogy milyen sokat változott ez a padlólemez.

A formatervezőknek nagyobb szabadságot adott az új első vázszerkezet, meredekebben áll a szélvédő, hosszabb lett a motorháztető. Tele van karaktervonallal a kocsi orra, amelyek összekötik a motorháztetőt és a lökhárítót, egybefolyik a hűtőrács és a fényszórók, hangsúlyos a nagy méretű LED-es menetfény.

A középen lévő oroszlán márkajelzés egyben a vezetőtámogató rendszerhez tartozó radar fedele is. Már alapáron is LED-es fényszórókat adnak, a GT és GT Pack felszereltségnél pedig Matrix LED-ek világítanak.

Erősen kidomborított kerékjáratokat látunk oldalt, hátul pedig a látványos lámpák mellett az aerodinamika optimalizálására fordítottak nagy gondot, ami az alacsony légellenállás kulcsa. Meg a teljesen burkolt padló, az új felnik, külső tükör-házak, satöbbi.

Megváltoztak az arányok, 114 mm-rel hosszabb a karosszéria, miközben 20 mm-rel lett laposabb; a tengelytávolság 55 mm-rel bővült, azaz ennyivel lett tágasabb a hátul ülők lábtere; az ötajtós pár hónapos késéssel követő kombi az elődhöz hasonlóan az új generációnál is nyújtott tengelytávolságot kap, pontos értékek majd később lesznek erről. Alaphelyzetben 412 literes a csomagtér, ebből 28 liter a padló alatti fiókban található, támladöntés után 1323 literes a raktér – ezek a számok a franciák által favorizált „vízmérték”, és nem a literes kockákat behelyező VDA-mérés szerinti értékek. A plug-in modelleknél 361 literes a csomagtér.

Az i-Cockpit belsőnél új a kormánykerék, az alapváltozat kivételével digitális a műszeregység, a GT és GT Pack modellnél már 3D-s a megjelenítő. A 10 colos képátlójú központi érintőképernyőt könnyebben elérhetővé tették, Allure szinttől kezdve digitális a szellőzésvezérlés. Automatikus váltóval szerelt modelleknél billenőkapcsoló kerül a két első ülés közé, két darab USB C csatlakozót adnak, vezetéknélküli telefontöltő elérhető. Fejlődött a fejegység tudása, immár vezeték nélküli a telefoncsatlakoztatás, és egyszerre két készüléket tud Bluetooth kapcsolaton kezelni.

A menüben csempék bevezetésével tették könnyebbé a manőverezést, és van egy állandóan jelen lévő „Főmenü” gomb is. Az i-Connect Advanced fejegységgel lesz teljes a felhasználói élmény, ennél az állandó internetkapcsolatnak köszönhetően a TomTom navigáció élő közlekedési információkat is megjelenít, a frissítéseket pedig automatikusan tölti le a rendszer. Világnyelveken hangvezérlésre is van lehetőség, az OK Peugeot megszólítást kell használni. A feláras hifi a Focal terméke, az összesen 10 hangszóró között mélynyomót is találunk, az erősítő 690 W teljesítményű.

Teljesen új üléseket terveztek a kompakt modellnek, az első ülések minden változatban megkapják a német AGR (Aktion für Gesunder Rücken) ajánlást, masszázsfunkció is elérhető.

A hátsó ülésnél Allure felszereltségtől lét USB-C csatlakozó van, a lehajtható könyöklőben a két pohártartó mellett telefontárolót is találunk, az első ülések közötti konzol végén minden esetben szellőzőnyílásokat helyeznek el. Az új fejlesztésű légkondicionáló automatikus levegőminőség-érzékelővel rendelkezik, magától képes belső keringtetésre kapcsolni, GT szinttől jár a Clean Cabin rendszer, ami a szennyező anyagok és gázok kiszűrésével képes tisztítani az utastér levegőjét.

Minden igényt kielégít az új oroszlán lógós autó (A képen Az év autója cím tavalyi nyertese, a Peugeot e-208-as modell Genfben 2020. március 2-án)

Fotó: MTI/EPA/Keystone/Salvatore Di Nolfi

A motorkínálat kezdetben háromtagú lesz, az 1,2 literes turbós benzines két teljesítménnyel (110 vagy 130 LE) választható, az 1,5 literes dízel 130 lóerős – a 130 lóerős szinten elérhető a nyolcfokozatú automatikus váltó. A hálózatról tölthető hibrid hajtásnál az 1,6-os turbómotor 150 vagy 180 lóerős, a nyolcfokozatú automatikus váltóba behajtó villanymotor mindkét esetben 110 lóerős, a rendszerteljesítmény 180 vagy 225 lóerő. Az akkumulátor kapacitása 12,4 kWh, ami 59-60 km-es elektromos hatótávolságot tesz lehetővé, a fedélzeti töltő 3,7 vagy 7,2 kW teljesítményű – utóbbinál a megfelelő fali töltővel 2 órán hamarabb lehet újratölteni az akkumulátort. A plug-in modelleknél az üzemanyagtartály 52 helyett csak 40 literes.

A jövőben a motorkínálat újenergiás részének a bővülésére számíthatunk, elérhető lesz majd a virtuális összkerékhajtású hálózatról tölthető hibrid hajtás is, idővel akár Peugeot Sport Engineered formában, és a piaci igényektől függően akár akkumulátoros-elektromos változatot is piacra dobnak majd, az EMP2-es padlólemez erre is alkalmas. Az ötajtós Peugeot 308 megjelenése szeptember végén-októberben várható a magyar kereskedésekben, a kombi decemberben követi jelen állás szerint.

Az eredeti cikk az új oroszlán lógós autóról IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.