15 tipp a stílusos lakberendezéshez, amikkel nem lőhetünk mellé

Számtalan lehetőségünk akad arra, hogy még kreatívabban álljunk otthonunk kialakításához.

null

1. Kis hely = feltűnő részletek

Bármilyen apró is egy helyiség, egy feltűnő tapétával vagy egy izgalmas csillárral máris a lakás egyik kis ékszerdobozává varázsolhatjuk. És miért ne tennénk?

2. Minta és még több minta

Ügyelve a színharmóniára és az arányokra, a különféle minták vegyítésével igazi vizuálisan izgalmas csemegévé válhat egy-egy enteriőr.

3. Gyűjtemény az asztalon

Régi könyvek? Antik dísztányérok? Bármire is vagyunk a legbüszkébbek, helyezzük őket a lakás központi helyére – így nemcsak minket tölt el jó érzéssel, akárhányszor rápillantunk, hanem a hozzánk érkezők kíváncsiságát is felkelthetjük ezekkel a darabokkal.

4. Régi és új együtt

Dinamikát és egyediséget visz a térbe, ha a modern használati bútorokon, tárgyakon kívül egyúttal olyan darabokkal is megtöltjük a helyiséget, amelyeknek története van.

5. Hatalmas könyvespolcok

Nincs igazi otthon könyvek nélkül – töltsük meg hát velük a nappalinkat! Igazi karaktert ad a helyiségnek, ha a padlótól egészen a plafonig húzódik a könyvespolc.

6. A fal, mint festővászon

Akár egyetlen falszakasz fókuszpontba helyezésével átalakíthatjuk az egész szoba hangulatát: festhetjük más színűre, tehetünk ide egy karakteres festményt, fotót, vagy borítsuk be izgalmas tapétával!

7. Színezzünk bátrabban!

A neutrális színek igazi jolly jokerek, amelyek sosem válnak túl tolakodóvá, ám szezonról-szezonra érdemes felfrissíteni az otthonunkat új árnyalatokkal: válasszunk egy új, más tónusban játszó szőnyeget, díszpárnákat, ágyneműt!

8. Mindenből hármat

Nem kell halmoznunk a különféle kiegészítőket, dekorációs tárgyakat: rendezzük hármas csoportokba a vázákat, gyertyákat, virágokat és szobanövényeket a tökéletes harmóniáért!

9. Ne becsüljünk alá egy tárgyat sem!

A szép otthon nem pénztárca kérdése. Akár olcsóbb, akár drágább, akár egy elismert dizájner tervezte, akár tömeggyártású egy termék, mindegyiknek létjogosultsága lehet egy jól megkomponált térben, ahol a darabok egymással harmóniában mutatnak egységes képet.

10. Csempésszük be a természetet!

Fa bútorok, szobanövények, természetes anyagok vagy akár egy csokor virág – ha engedjük, hogy a természet nyomot hagyjon az otthonunkon, sokkal barátságosabbá és hívogatóbbá válik.

11. Mindenből egy kicsit

Nem tudunk választani a különféle lakberendezési stílusok közül? Nem is kell, inkább építsük be mindegyiket az enteriőrbe: a bohém kiegészítők például szépen lazítják a letisztult skandináv stílust.

12. Játsszunk a különféle textúrákkal!

Bőr a fémmel, fa a betonnal: a kontrasztok teremtésével izgalmat csempészhetünk otthonunkba.

13. A műszőrme varázsa

Hívogató, barátságos és változatosságot visz a térbe a műszőrme, akár a padlóra, akár az ágyra vagy a karosszékre terítjük.

14. Tagoljuk a teret bútorokkal!

Falak helyett osszuk fel az adott helyiséget a funkciója szerint bútorokkal és kiegészítőkkel: egy L alakú kanapé tökéletes darabja lehet egy nagyobb amerikai konyhás nappalinak, egy izgalmas szőnyeggel és asztallal kijelölhetjük az otthoni irodánk helyét, avagy egy könyvespolccal vagy paravánnal stílusosan kettéoszthatjuk a szobát.

15. Hagyjuk, hogy a fény vezessen!

Bizonyos trükkökkel még inkább tudjuk vezetni a természetes fény útját az otthonunkban: az észak felé néző, sötétebb falakat fessük élénkebb színűekre, a nyugati tájolású helyiségeket árnyaljuk melegebb tónusúakra, például rózsaszínre vagy vöröses színűre, míg a keleti és déli fekvésű szobák számára a legjobb választás a fehér vagy a kék lehetnek.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.