A legfőbb tanács, hogy párhuzamosan történjen a berendezés megtervezése és a gépek kiválasztása, hiszen a két folyamat nem független egymástól.
A legfőbb tanács, hogy párhuzamosan történjen a berendezés megtervezése és a gépek kiválasztása, hiszen a két folyamat nem független egymástól.
Az alapfelszereltséghez tartozik a főzőlap, a sütő, a hűtő, de ez igény szerint bővíthető elszívóval, mosogatógéppel, mikrohullámú sütővel, a határ pedig a csillagos ég: ma már kapható pároló, beépített kávéfőző, pultba süllyesztett wokégő, lábazati porszívó, borhűtő, fagyasztó- vagy melegítőfiók, illetve megjelentek az alapgépek luxusváltozatai, okosfunkciókkal ellátva. Azért fontos a bútorokkal egy időben összeválogatni a gépeket, mert figyelembe kell venni a beépítési és kivágási méreteket.
Mindenképpen energiatakarékos készüléket vásároljunk, és előzőleg gondoljuk át a főzési szokásainkat. Célszerű felmérni az áramigényüket is. A modern készülékek ugyan kevesebbet fogyasztanak, viszont jellemzően több gépet használunk egyszerre. A lakás maximális áramfelvételét a főbiztosító árama határozza meg. Ha kevés az amperszám, kérvényezhetjük a teljesítménybővítést.
Egy regisztrált villanyszerelő felméri a fogyasztásmérő helyét, megállapítja, hány fázis szükséges, megvizsgálja a fővezetékek keresztmetszetét, műszaki állapotát. Így derül ki, hogy bővíthető-e a kismegszakító vagy a fővezeték cseréje szükséges.
32 A-ig díjmentes a bővítés, ez szűken elég egy családi ház áramfelvételéhez. A további bővítésért amperenként kell fizetni, 10 A 2300 W terhelést bír. A visszaplombálást az áramszolgáltató végzi. A villanyszerelővel együtt jelöljük ki az elektromos kiállások, konnektorok helyét is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.