Az egynyáriak elnyílása után üresen maradt virágládákba és edényekbe a balkonon szemet gyönyörködtető dísznövényeket telepíthetünk a szezonhoz illően.
Az egynyáriak elnyílása után üresen maradt virágládákba és edényekbe a balkonon szemet gyönyörködtető dísznövényeket telepíthetünk a szezonhoz illően.
Virágszínek
A cserépben megvásárolható aranysárga, meleg narancs, rézvörös vagy bordó szirmú törpedáliák, alacsony termetű őszirózsák és krizantémok erkélyládában is megidézik a fák tüzes őszi lombszíneit.
Az erika és a csarab, a pompás varjúháj és a kisebb fagyokat átvészelő borostyánlevelű ciklámen a fehértől a pinken át a liláig terjedő szín skála megjelenítői, míg az árvácska változatai mindkét színcsoporttal harmonizálhatnak.
Változatos összeültetések
Nagy edényekben a későn nyíló virágokat önmagukban is dekoratív sziklakerti varjúhájakkal, a hideg hatására egyre intenzívebb árnyalatokban pompázó díszkáposztával és levéldísznövényekkel, továbbá légies díszfüvekkel és bogyótermésű évelőkkel társíthatjuk.
Látványos partner lehet pl. a fajtától függően bordó, narancssárga, vörös vagy feltűnő sárgászöld lombozatot viselő tűzeső, az ősszel még vörösebbé váló japán vérfű, a sötétlilára váltó indás ínfű, a kompakt évelő sás és az arasznyi kalászokkal bókoló tollborzfű. A mirtuszhanga (más néven fajdbogyó) fehér vagy rózsaszín, a japán dérbabér piros termésével díszít.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Néhány tipp, hogyan ápoljuk a tömörfa bútorainkat
A tömörfa bútorok esetében nagy szerencse, hogy ha mégis elhasználódik a felületkezelés, bármikor egyszerűen felújítható. A fa típusától függ, hogyan kell ápolni, ma már léteznek az egyes fajtákhoz kifejlesztett speciális ápolószerek.
Kültéri fabútorok
Ha olyan bútort választunk, amely keményfából készült, sok vesződséget megspórolunk. Némelyiknek magas a természetes olajtartalma, sűrű szövetűek, sőt egyes fajták gumit vagy kátrányt is tartalmaznak; a speciális anyagok ellenállóvá teszik őket a környezeti hatásokkal szemben, vagyis nem korhadnak, nem gombásodnak, nem vetemednek, ráadásul a rovarok sem tesznek kárt bennük.
Időközönként érdemes enyhén tisztítószeres, nedves ronggyal áttörölni, ez segít megelőzni, hogy a szennyeződés megrongálja a fa szerkezetét. A szezon végén kültéri fabútorokhoz kapható olajjal kell lekezelni.
A téli hónapokban ajánlott száraz, fedett helyen tárolni őket, ha nincs rá lehetőség, takarjuk le egy ponyvával. Fedett helyen is érdemes letakarni, hogy könnyebb legyen a tavaszi tisztítás. Ne zárjuk le hermetikusan, fontos, hogy tudjon szellőzni!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.