Évek óta lakatlan a világ legnagyobb „kísértetháza”

A gyönyörű kastély egykori tulajdonosának életét végig kísérte a gyász és számos tragédia.

null

110 szoba, amelyek között 55 háló- és 22 fürdőszoba található, művészeti galéria, beltéri medence és bálterem – ezekkel a paraméterekkel rendelkezik a 6500 négyzetméteres alapterülettel bíró Lynnewood Hall: a világ legnagyobb „kísértetháza”.

A hatalmas kastélyt 1897 és 1900 között építette a gazdag iparmágnás és műgyűjtő, Peter A. B. Widener, és a mai napig az egyik legnagyobb ma is fennmaradt, a neoklasszicizmust újjáélesztett építészeti látványosságaként tartják számon. Ám nem csak ezért híres: a lakóinak szomorú története miatt a világ legnagyobb kísértetházaként is számontartják.

Lynnewood Hall
Fotó: FLICKR

Már rögtön a kastély építésekor elkezdődött a tragédiák sorozata: 1896-ban Peter A. B. Widener felesége váratlanul meghalt a családi jacht fedélzetén Maine partjainál. A férj ezután döntött úgy, hogy új életet kezd és épít egy kényelmes otthont magának és a gyerekeinek.

Nem sokkal később újabb szomorú esemény történt a családban: Widener legidősebb fia, George és felesége, Eleanor fiukkal, Harryvel a Titanicon utaztak egy családi nyaralást követően. Az 1912-es szerencsétlenséget egyedül Eleanor élte túl. A. B. Widener három évvel később meghalt, halálát sokak szerint a gyászba való belebetegedés okozta.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Nosztalgia modern árnyalatokkal: egy otthon újjászületése

Zsuzsáék szeretik a régi, kicsit szabálytalan tárgyakat, így egyértelmű volt, hogy a nagymamától örökölt lakásban nem próbálnak ultramodern tereket létrehozni; megőrizték az eredeti hangulatot, új ízekkel fűszerezve – írja a Lakáskultúra.hu.

Tipikus budapesti történet: a belvárosi bérház nagy lakásában sokáig két család élt társbérletben, aztán az ingatlant a ’60-as években kettéosztották. Ez a szétválasztás az oka a jelenleg kissé furcsa alaprajznak és a hosszúkás formának. Az első emeleti, 69 négyzetméteres, nem túl napfényes lakásban a falakhoz is hozzá kellett nyúlni, hogy a mai modern igényeknek megfelelő körülményeket biztosítani lehessen.

– Sosem gondoltam, hogy szeretnék itt élni, de egyre több előnyét fedezem fel a környéknek: minden közel van, mégis teljesen nyugodt – mondja Zsuzsa.

A felújítás során szem előtt tartották az adottságokat, és meghatározó elemként tekintettek az örökölt bútorokra. A tulajdonosok maguk vágtak bele a munkába, és hogy világosabbá tegyék a lakást, elsőként minden falat fehérre festettek.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.