Ruhatároló eszközök, mint lakásunk stílusos kiegészítői

Akár egy egyszerű fém-, műanyag- vagy farúdból pillanatok alatt mutatós akasztó készíthető.

null

Azt gondolta eddig, hogy lehetetlen a ruhatároló alkalmatosságokat úgy kialakítani, hogy azok a szoba díszeivé váljanak? A Lakáskultúra mutat néhány érdekes megoldást, amelyek láttán biztosan megváltozik a véleménye.

Egy egyszerű fém-, műanyag- vagy farúdból pillanatok alatt mutatós akasztót készíthet. Fesse színesre azt, majd tekerjen rá egy erősebb spárgát vagy esetleg mutatós zsíneget. Képezzen rajtuk hurkokat, ebbe akaszthatja majd a vállfákat. A gyerekszobában célszerű magasra tervezni a kompozíciót és gondosan rögzíteni azt!

Ki mondta, hogy az ágy közelében a ruháknak szükségszerűen a földön kell landolniuk? Ha a falra mutatós akasztókat tervez, ezekre is dobhatja a levetett holmit vagy a fülhallgatót, szemvédőt.

Szinte bármilyen anyagú rúdból készíthető ruhatároló eszköz
Fotó: pexels

Egy érdekes ruhatároló elem az enteriőr szerves elemévé válhat. Ehhez nincs másra szükség, mint egy színeiben és stílusában is a térbe illeszkedő tárolóelemre, amely a rajta elhelyezett ruhákkal együtt különleges kompozíciót alkot.

Az eredeti cikk további képekkel ITT érhető el.

Ruhatárolás mesterfokon: tippek az álomgardróbhoz

Mit is tárolnánk?

Az első kérdés, hogy mit és hogyan szeretnénk tárolni: mit akasztanánk fel, mit raknánk polcra és mit fiókba. Ha ezt tisztáztuk, jöhet az ajtók, fiókelőlapok kiválasztása az álomgardróbhoz.

Hová helyezzük?

Bármekkora a lakásunk, beépített bútorral tudjuk a legjobban kihasználni a rendelkezésre álló helyet, hiszen méretre gyártott darabokkal minden zugot bevonhatunk a tárolásba.

Belső tér felosztása

Miután felmértük a rendelkezésre álló helyet, fordítsuk figyelmünket a belső kialakításra. Az akasztórudat maximum 180 cm magasra tegyük, így még kényelmesen elérjük (ide estélyi ruhákat akaszthatunk), kabátoknál a 140 cm-es magasság ideális, dzsekiknél, zakóknál elég 100-110 cm. Blúzokhoz, ingekhez 80 cm-re erősítsük a rudat.

Fiókokat csak olyan magasságig érdemes alkalmazni, ahol még belelátunk, ha kihúzzuk (ez általában 100-110 cm). Ha a fiókos elem nincs egybeépítve a gardrób többi részével, a mélység lehet 40 cm, ennél kisebb mélységű fiókba azonban nagyon kevés dolog fér el.

A teljes cikk ITT olvasható.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.