A fiatalok korábban egy óbudai tetőteraszos lakásban éltek. Első gyermekük születését követően azonban hamar felvetődött a költözés gondolata, kertet szerettek volna, teraszt, növényeket és napsütést.
A fiatalok korábban egy óbudai tetőteraszos lakásban éltek. Első gyermekük születését követően azonban hamar felvetődött a költözés gondolata, kertet szerettek volna, teraszt, növényeket és napsütést.
– Akkoriban gyakran altattam nehezen elalvó gyerekünket az autóban. Gondoltam, ha már úgyis kocsikázással telnek a napjaim, közben nézelődöm is, hátha rátalálok egy megfelelő családi házra – emlékszik vissza Dóri.
Aztán egyszer Budakalász központjától pár percre meglátott egy csodálatos helyet: az utca végében patak csordogál, pár lépés az erdő, és a természet közelsége ellenére kifogástalan a tömegközlekedés. A telken egy düledező parasztház állt rozoga melléképülettel. Első pillantásra romhalmaznak tűnt, de a fiatalok nem ijedtek meg, megtették az ajánlatot, és megvették. A lakásukat gyorsan eladták, albérletbe költöztek, és egy építész barátjuk segítségével nekiláttak a tervezésnek. Ekkor derült ki, hogy a régi parasztházat állapota miatt teljesen le kell bontani, ami jelentősen megnövelte a költségeket. Dóri azonban lakberendezőként végzett, így nagy örömmel kezdett neki a rajzolásnak, tervezésnek.
– Mire a hosszadalmas engedélyeztetési folyamat végre lezajlott, már albérletben laktunk. A munkák kezdetekor második gyermekünket vártuk, egyszóval „nehezített pályán” haladtunk. Ennek ellenére az építkezés minden percét élveztük, főleg a fantasztikus kőművescsapat miatt – meséli Peti, aki maga is minden nap a ház építésével foglalkozott.
A 97 négyzetméteres ház berendezésénél elsődlegesen a költségvetési szempontokat tartották szem előtt. Az építkezés felemésztette a keretet, ezért a bútorokat, kiegészítőket, sőt még a faparkettát is használtan, az interneten vásárolták.
Úgy döntöttek, hogy az emeleten modern, a földszinten rusztikus-eklektikus stílus uralkodik majd. Szinte a műemlékvédők gondosságával rakták vissza a régi cserepeket, megőrizték a százéves ajtókat, és a bontásból származó kövek felhasználásával építették a kerítést. A fürdőkben található csempék szintén régi darabok, amelyeket Dóri egyszerűen átfestett, miként a mosdószekrényt is. A lépcső faburkolata szizálborítást kapott, a korlát pedig lakatos gyártotta pillérekben futó kötelekből készült. A falakat díszítő festmények Soós Nóra és Győri Márton munkái, akik jó barátaik.
A ház története azért különösen tanulságos, mert látványosan bizonyítja, hogy szűkös költségvetésből, kisgyerekkel, terhesen, munka mellett is lehetséges harmonikus és szép otthont teremteni. Lelkesedés, bátorság, végtelen türelem a keresgéléshez – mindössze ennyi szükséges az egyedülálló családi fészek megteremtéséhez.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.