Lakberendezési tárgyak, amelyeket jobb másodkézből vásárolni

Bizonyos bútoroknak és kiegészítőknek nemhogy jól áll az idő, de egyedibbé és szebbé varázsolják az otthonunkat.

null

Sokszor olcsóbban is beszerezhetők a másodkézből vett lakberendezési tárgyak ráadásul ezzel a választásunkkal a környezetünket is megkímélhetjük. Az alábbiakban azokat a bútorokat és kiegészítőket mutatja be a Lakáskultúra magazin, amelyeknek nemhogy jól áll az idő, de egyedibbé és szebbé varázsolják az otthonunkat.

Porcelánok és kerámiák

Legyen szó vázáról, szobanövénytartóról vagy étkészletről, a nem futószalagon készült kerámiák és porcelánok színei, formái és mintái igazi kincseinkké válhatnak, miközben gyűjtésük közben az azokat készítő művészek, műhelyek történeteivel is gazdagíthatjuk otthonunkat.

Fa bútorok

Ellentétben a manapság elterjedt furnérlemezekkel és a fa-műanyag kompozitokkal, a tömörfából készült darabok tartósabbak és mutatósabbak – és újonnan beszerezve bizony jóval borsosabb árúak is. Érdemes tehát résen lenni, akár Facebook csoportokban, akár a bolhapiacokon, és lecsapni időben egy-egy szép cseresznye-, juhar- vagy tölgyfából készült bútorra.

Szőnyegek

A mai modern gyártási és festési technológiákkal készült szőnyegek előállítása rendkívül káros a környezetre, nem beszélve arról, hogy a legtöbb esetben nem is annyira tartósak és szépek, mint a kézzel készült vintage verzióik.

Érdemes lecsapni a szép bútorokra
Fotó: Darabos György/Lakáskultúra – mediaworks

Vásárlás előtt mindenképp érdemes ellenőrizni, honnan származik az adott darab, hiszen a professzionális tisztítás után is maradhatnak benne olyan anyagok (például állatszőr), amelyek irritálhatják az allergiásokat.

Keretek és tükrök

Egy régi, fából készült képkeretben másképp mutat a kedvenc fotónk, festményünk, a manapság pedig trendinek számító, hangsúlyos tükrök új karaktert adhatnak az enteriőrnek. Utóbbit ráadásul, ha jól helyezzük el, még optikailag csalhatunk is a helyiség méretén, nagyobbnak láttatva azt.

Bőrbútorok

Igazi klasszikus, elegáns anyag a bőr, amely által egy izgalmas textúrát csempészhetünk az enteriőrbe. A bőrből készült bútoroknak pedig csak jót tesz az idő. A megszokott vintage darabokon túl a 70-es, 80-as évekre jellemző színes darabok – például kék, piros, zöld vagy sárga – is igazi ritkaságok.

Az olcsóbb és környezetünket is kímélő lakberendezési tárgyakat bemutató eredeti cikk, további képekkel IDE kattintva érhető el.

Vendégségben egy budai otthonban

Bár a fővárosunk központjától mindössze 20 percre járunk, mégis olyan, mintha egy erdőszéli kisvárosban lennénk. A budai hegyekről rálátni az egész városra, a kilátás gyönyörű. Ebbe a környezetbe szeretett bele a családi ház tulajdonosa, Dóra is, aki három éve él itt két kisfiával. A vásárlás előtt a telken csupán egy kis faház állt. A négyszintes otthon felépítésében Kuknyó Lajos építész segédkezett. A munkálatok másfél évig tartottak, de megérte a bele fektetett idő, hiszen Dóra teljesen elégedett a végeredménnyel. Mivel sosem tanulta a lakberendezést, sokat lapozgatta a külföldi szaklapokat és segítségül hívta Horváth Viktória díszlettervezőt is.

A cikk IDE kattintva érhető el.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.