Átgondolt felújítás: családi otthon Csömörön

Amikor Eszter és családja a költözés mellett döntöttek, pontosan tudták, mit keresnek.

null

Csömör „Rózsadombja” – így emlegetik azt a részt, ahol Kőrösi-Szabó Eszter és családja otthonra talált. Nem véletlen az elnevezés: a város ezen pontjáról tökéletes kilátás nyílik a budai hegyekre – amely egyébként vendéglátónk számára is fontos szempont volt, amikor úgy döntöttek, maguk mögött hagyják a fővárosi nyüzsgést és az agglomerációba költöznek – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Fotó: Benda Péter / LAKASKULTURA.HU

– Amikor keresgélni kezdtünk, fontos szempont volt, hogy félkész állapotban legyen a ház, hogy aztán azt mi alakíthassuk a magunk ízlése szerint. Ezen felül pedig a kilátás volt az, amihez ragaszkodtam: itt az emeletről tökéletes panoráma nyílik a Gellért-hegyre, ami már az első látogatásunkkor is lélegzetelállító látvány volt – emlékszik vissza a kezdetekre Eszter, aki tapasztalt lakberendezőként vágott bele családi otthonuk kialakításába.

Fotó: Benda Péter / LAKASKULTURA.HU

A nagyjából 40 évvel ezelőtt épült ház felújítását előző tulajdonosai már elkezdték: a külső szigetelése megtörtént, a tető jó állapotban volt, mindezeken túl pedig egy alapozófestést is csináltak. Ami Eszterékre maradt, az a belső terek megtervezése volt, ezzel együtt pedig a burkolatokat cserélték le, illetve a konyha, a fűtésrendszer és a kert kialakítása várt még rájuk, amelyet a nulláról valósítottak meg.

Fotó: Benda Péter / LAKASKULTURA.HU

– Belépéskor azonnal megfogott bennünket a nagy és tágas földszinti tér, amelyben egy hatalmas közösségi teret képzeltünk el. Ebbe a látványba csúfított bele a két radiátor, amely a helyiség oldalaira került. Mivel a bútorozás szempontjából könnyebb lett volna nélkülük tervezni, így végül kivettük őket, és a korábbi otthonunkból a számunkra már ismerősebb elektromos padlófűtés mellett döntöttünk. A terv az, hogy később napelemeket szerzünk be hozzá, hogy költséghatékonyabbá tegyük a ház fenntartását.

Fotó: Benda Péter / LAKASKULTURA.HU

Amikor Esztert arról kérdezzük, számára mi volt a legnagyobb kihívás a felújítás során, érdekes megoldást szemléltet nekünk:

– Amikor megvettük a házat, akkor egy 200 literes óriási tartály volt beépítve az emeleti fürdőszobába bojlerként, ami nagyon bántotta a szemünket. Osztottunk, szoroztunk, és végül úgy döntöttünk, hogy eltüntetjük: lekerült a pincébe.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.