Érdemes felülvizsgálnunk bizonyos házi praktikák hatékonyságát, mert könnyen lehet, hogy mégsem olyan jók, mint hinnénk!
Érdemes felülvizsgálnunk bizonyos házi praktikák hatékonyságát, mert könnyen lehet, hogy mégsem olyan jók, mint hinnénk!
Igaz. A papírtól valóban szép fényes lesz az üveg! Ügyelnünk kell azonban arra, hogy mindig tiszta lapot használjunk. A konyhai papírtörlőkkel hasonló hatást érhetünk el, sőt, mivel azok puhábbak, talán könnyebben végezhetjük el ezekkel a házimunkát.
Tévhit. Sokan ugyanis attól tartanak, hogy a kint szárított, esetleg télen, a megfagyott ruha a lakásban felenged és nehezebben szárad. Ezzel szemben hideg, de száraz időben is elpárolog a ruhából a nedvesség, sőt, mivel a kinti levegő páratartalma alacsonyabb, így még előbb sor kerül erre, mint a lakásban. Elképzelhető, hogy a kint szárított ruha nedves marad, de a lakásban hamar megszárad, ráadásul nem lesz párásabb miatta a szoba, így nem kell penészedéstől tartanunk.
Igaz. A fehérbor ugyanis semlegesíti a vörösbor savját, így könnyebben eltávolítható a folt. Először konyhai papírtörlővel itassuk fel a nedvességet a szélektől a közepe felé. Soha ne dörzsöljük, mert nagyobb lesz a folt. Ha biztosra akarunk menni, szórjunk rá még kevés sót, majd 40 fokon mossuk ki a szokott módon a ruhát.
Tévhit. A viaszt, ragasztót valóban eltávolíthatjuk a vasaló segítségével, ám a folt ott marad a ruhán, terítőn. A hatékony praktikák egyike, hogy távolítsuk el körömlakk-lemosóval a ragasztót, ha maradt egy kis folt utána, akkor terpentinnel dörzsöljük be, majd a szokott módon mossuk ki a textilt.
Nem feltétlenül. Nagyanyáink nem tudták volna elképzelni, hogy az ágyból kiszállva az első dolguk ne az legyen, hogy szépen megigazítják a lepedőt, ágyneműt. Pedig állítólag jobban járunk, ha egy kicsit várunk ezzel a művelettel. Így ugyanis könnyebben kiszellőzhet az ágynemű, felszáradhat az izzadság, nedvesség. Ráérünk beágyazni indulás előtt, de az sem baj, ha egy-egy nap teljesen kimarad az ágy rendbetétele.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Kártékony konyhai szokások, amelyeket jobb lenne elfelejteni
A szokás nagy úr: sokszor bele sem gondolunk, mennyi időnket és energiánkat elveszi egy-egy rosszul rögzült mozdulat vagy tevékenység. Vizsgáljuk felül őket egy tisztább, rendezettebb konyháért – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.